Hit PlusLigi nie zawiódł. Porażka Asseco Resovii z Jastrzębskim Węglem 2-3

KATEGORIA: SPORT / 23 marca 2023

Siatkarze Asseco Resovii Rzeszów po niezwykle emocjonującym starciu przegrali 2-3 z drużyną Jastrzębskiego Węgla w hitowym meczu 23. Kolejki PlusLigi.

Śrdodowe (22 marca) spotkanie rozgrywane w na hali Podpromie w Rzeszowie było starciem lidera z wiceliderem tabeli PlusLigi. Pierwszy set padł łupem Resovii, która wygrała pewnie do 21. W drugiej partii to goście byli lepsi i pewnie wygrali do 18. W trzecim secie gra się wyrównała, ale finalnie to drużyna z Rzeszowa była lepsza kończąc tę partię z wynikiem 25-20. Jastrzębskiemu udało się jednak doprowadzić do tie-breaka wygrywając czwarty set do 18.

Ostatni decydujący set był zacięty, Resovia prowadziła już 8-5, m.in. dzięki świetnej postawie atakującego Maciej Muzaja. Goście jednak szybko się ocknęli i zaczęli odrabiać straty. Po serii mocnych serwisów Jurija Gładyra doprowadzili do remisu, a następnie wyszli na 1-punktowe prowadzenie. Mecz ostatecznie zakończył się triumfem Jastrzębskiego Węgla, który wygrał piąty set 17-15.

W tabeli PlusLigi Asseco Resovia nadal prowadzi z 66 punktami. Jastrzębski Węgiel zbliżył się do rzeszowian na 2 punkty.

Asseco Resovia Rzeszów - Jastrzębski Węgiel 2:3 (25:21, 18:25, 25:20, 18:25, 15:17)

MVP: Tomasz Fornal (Jastrzębski Węgiel)

Asseco Resovia Rzeszów: Jakub Kochanowski, Maciej Muzaj, Klemen Cebulj, Jan Kozamernik, Fabian Drzyzga, Mauricio Borges - Paweł Zatorski (libero) - Michał Kędzierski, Jakub Bucki, Tomasz Piotrowski.

Jastrzębski Węgiel: Trevor Clevenot, Jurij Gladyr, Benjamin Toniutti, Tomasz Fornal, Moustapha M'Baye, Stephen Boyer - Jakub Popiwczak (libero) - Eemi Tervaportti, Jan Hadrava, Rafał Szymura.