Rehabilitacja w mieście piernika. Resovia pokonała Elanę

KATEGORIA: SPORT / 10 marca 2019

Resovia w wyjazdowym meczu w Toruniu pokazała, że jest bardzo mocną mentalnie drużyną. Po przegranym pechowo meczu w Łęcznej (poprzednia kolejka) nie było śladu. Piłkarze Szymona Grabowskiego zagrali odważnie i mądrze, a bramkarz Wojciech Daniel zrehabilitował się za ubiegłotygodniową wpadkę i tym razem ratował swój zespół z opałów.

Jednym i drugim grało się ciężko, bo w Toruniu obficie padało. Boisko było nasiąknięte i piłkarze z każdą kolejną minutą coraz bardziej odczuwali trudy spotkania.

Pierwsi lepszą sytuację na gola stworzyli sobie gospodarze. Dominik Kościelniak główkował w 33 minucie z bardzo bliskiej odległości. Na posterunku był jednak Daniel, który uratował zespół przed pewną stratą gola.

Po kilku kolejnych minutach, Resovia wyprowadziła szybką, książkową kontrę, którą celnym strzałem zakończył Przemysław Pyrdek. Ten sam zawodnik tydzień temu zmarnował doskonałą okazję w meczu w Łęcznej. To już druga rehabilitacja, która miała miejsce w mieście piernika.

Choć łatwo nie było, Resovia dowiozła korzystny rezultat do końca spotkania.

Elana Toruń – Apklan Resovia 0-1 (0-1)

0-1 Pyrdek (36)

ELANA: Nowak – Górka, Andrzejewski, Onsorge, Dobosz – Kościelniak (71. Maj), Lenartowski (46. Ciechański), Stryjewski (46. Stefanowicz), Kryszak, Wołkowicz (71. Lenkiewicz) – Kozłowski.

RESOVIA: Daniel – Geniec, Zalepa, Makowski, Adamski – Frankiewicz, Kaliniec (73. Domoń), Pyrdek (90. Twardowski), Ogrodnik – Buczek (58. Hass), Antonik (70. Feret).

Paweł Bialic

  

Redaktor naczelny: Barbara Kędzierska
Wydawca
"Siedem - Barbara Kędzierska"
PORTAL INFORMACJI I OPINII
redakcja@czytajrzeszow.pl
35-026 Rzeszów, ul. Reformacka 4