Jedna Zaroślińska to za mało. Developres przegrywa w finale PP

KATEGORIA: SPORT / 10 marca 2019

Rzeszowiankom nie udało się osiągnąć historycznego sukcesu i wygrać w finale Pucharu Polski. Trofeum to powędrowało do Polic.

Trudno myśleć o zwycięstwie w meczu finałowym, kiedy opiera się grę w ataku tylko na jednej zawodniczce. Mowa o Katarzynie Zaroslińskiej-Król. To do niej wędrowała większość piłek. Taką chyba wymuszoną taktykę, ze względu na brak skuteczności pozostałych zawodniczek Developresu, Chemik bardzo szybko odczytał. Rywalki rzeszowianek często stawiały skuteczny wyblok, albo podbijały ataki Zaroślińskiej-Król.

Siatkarki z Rzeszowa rzadko grały środkiem, brakowało urozmaicenia w ataku. Dodać należy, że choć pojawiały się wymienione wyżej mankamenty to gra we wszystkich setach bardzo długo toczyła się punkt za punkt. Niestety, końcówki poszczególnych partii, należały do Chemika Police.

Chemik Police – Developres SkyRes Rzeszów 3-0 (25-23, 25-21, 25-22)

CHEMIK: Busa (12), Grajber (8), Chojnacka (8), M. Łukasik (16), Ogbogu (13), Mirković, Krzos (libero) oraz Bednarek (1) i Pleśnierowicz.

DEVELOPRES: Tokarska (1), Witkowska (10), Blagojević (6), Barakowa (2), Mlejnkova (6), Zaroślińska-Król (20), Sawicka (libero) oraz Żabińska, Rabka (1), Janewa i Medyńska (libero).

Paweł Bialic

  

Redaktor naczelny: Barbara Kędzierska
Wydawca
"Siedem - Barbara Kędzierska"
PORTAL INFORMACJI I OPINII
redakcja@czytajrzeszow.pl
35-026 Rzeszów, ul. Reformacka 4