Plan wykonany. Asseco Resovia wygrała za trzy punkty w Bydgoszczy

KATEGORIA: SPORT / 11 marca 2019

Asseco Resovia wygrała za 3 punkty w Bydgoszczy i zachowała szansę na awans do czołowej szóstki Plus Ligi po rundzie zasadniczej. Starta punktu w tym meczu pozbawiała rzeszowian nawet matematycznych szans na takie osiągnięcie.

Pierwszego seta obie drużyny grały bardzo długo punkt za punkt. W jego połowie gospodarze goście odskoczyli na 2 punkty, a potem na 4 i było 15-11 dla Resovii. Tego wysokiego prowadzenia siatkarze z Rzeszowa nie oddali już do końca seta.

Druga partia to swego rodzaju przestój w grze pasów. Gospodarze uporali się z atakami Jarosza i trener Cretu musiał dokonać roszady. Tego seta nie udało się już wygrać rzeszowianom.

Dwie kolejne partie to bardzo dobra gra rzeszowskich siatkarzy. Ani przez chwile ich dominacja nie podlegała dyskusji.

BKS Chemik Bydgoszcz – Asseco Resovia Rzeszów 1-3 (20-25, 25-22, 16-25, 15-25)

CHEMIK: Filipiak (15), Kovacević (9), Szalacha (7), Vinhedo, Lipiński (18), Marozau (8), Kowalski (libero) oraz Gryc, Siwicki, Lesiuk, Karakuła, Witek.

RESOVIA: Smith (15), Shoji (3), Mika (8), Lemański (11), Jarosz (8), Buszek (16), Perry (libero) oraz Schulz (14).