Przegrana Developresu w dziwnym pólfinale. Nierówna gra obu zespołów

KATEGORIA: SPORT / 7 kwietnia 2019

Kibice, którzy wybrali się na pierwsze półfinałowe starcie w Lidze Siatkówki Kobiet, zobaczyli dziwny mecz. Miał on dwa oblicza. Najpierw zdecydowanie lepiej prezentowały się przyjezdne. Wygrały pewnie dwa sety. Potem jednak z grą łodzianek stało się coś dziwnego i przegrały one kolejne dwie odsłony.

Rzeszowianki doprowadziły do wyrównania, wygrywając bardzo wyraźnie dwa kolejne sety. W decydującym o losach meczu tie-breaku lepsze okazały się jednak zawodniczki ŁKSu. Dopiero ta ostatnia odsłona spotkania była wyrównana. W poprzednich, oba zespoły grały falami. Najpierw jedna drużyna zdobywała punkty, by chwilę później odnotować swego rodzaju zastój w grze i wtedy lepiej grała ta druga.

W decydujących monetach piątego seta, grał rzeszowianek nie kleiła się zupełnie. Łodzianki przycisnęły i szansy na wygranie pierwszego meczu półfinałowego nie oddały.

Developres SkyRes Rzeszów-ŁKS Commercecon Łódź 2-3 (18-25, 12-25, 25-14, 25-15, 9-15)

DEVELOPRES: Tokarska (3), Witkowska (10), Blagojević (13), Barakowa (2), Mlejnkova (18), Zaroślińska-Król (26), Sawicka (libero) oraz Rousseaux, Rabka (1), Żabińska (1), Janewa, Medyńska (libero).

ŁKS: Bidias (10), A. Wójcik (13), Bociek (20), Alagierska (10), Efimienko-Młotkowska (8), M.Wójcik (6), Strasz (libero) oraz Muhlsteinova, Szczyrba (1), Warzyńczyk, Kowalińska (2), Korabiec (libero)

Stan rywalizacji: 1-0 dla ŁKS-u