Nieudany weekend Resovii i Stali. Wyjazdowe przegrane obu zespołów

KATEGORIA: SPORT / 8 kwietnia 2019

Apklan Resovia i Stal Rzeszów zanotowały podczas weekendu porażki. Pasiaki, przegrały w derbach podkarpacia z walczącą o utrzymanie w II lidze siarką Tarnobrzeg. Biało-niebiescy musieli uznać wyższość Soły Oświęcim.

- Zdajemy sobie sprawę, że zawiedliśmy na całej linii. Ubolewamy z powodu takiego wyniku. Zawiedliśmy kibiców a przede wszystkim siebie. Ten mecz mógł się potoczyć zupełnie inaczej. Mamy do siebie nawzajem pretensje, bo nie wykorzystalismy klarownych sytuacji a w końcówce wyciągnęliśmy przysłowiową pomocna dłoń do przeciwnika i on to wykrozystał. Bardzo doli nas strata tych trzech punktów. - mówił po meczu trener Resovii Szymon Grabowski. Dodał jednak, że jest przekonany, że w kolejnych meczach, pech opuści biało-czerwonych i jego drużyna zacznie punktować.

Wynik biało-niebieskich to ogromna niespodzianka. Lider tabeli, przegrał z drużyną z dołu tabeli. Stal zagrała przede wszystkim nieskutecznie. Stworyła bowie kilka dogodnych sytuacji, ale piłka nie chciała wylądować w bramce rywali. Soła postawoniła przyjmować ataki podopiecznych trenera Janusza Nieźwiedzia, rozbijać je i szybko kontrować. Taktyka ta okazał się skuteczną.

- Nie wykonywaliśmy tego co przed meczem sobie zakładaliśmy i w konsekwencji cała pierwsza połowa wyglądała po prostu źle w naszym wykonaniu. W drugiej części meczu staraliśmy się odwrócić losy tej rywalizacji, lecz niestety to się nam nie udało. - podsumował mecz trener Stali.

Siarka Tarnobrzeg – Apklan Resovia 2-1 (1-1)

0-1 Buczek (30)

1-1 Radulij (45, karny)

2-1 Radulij (90)

SIARKA: Zoch – Głaz, Kubowicz, Wełnicki, Drobot (42. Woźniak) – Wodecki (82. Galara), Maik, Płatek, Radulj (90. Wawrylak), Janeczko – Ropski (71. Wełniak).

RESOVIA: Banek – Geniec (81. Feret), Zalepa, Makowski (76. Kaliniec), Kantor – Adamski (71. Hajduk), Domoń, Frankiewicz, Pyrdek (61. Hass), Mikulec – Buczek.

Żółte kartki: Geniec, Buczek, Frankiewicz, Feret, Hajduk.

Soła Oświęcim – Stal Rzeszów 2-1 (2-0)

1-0 Szela (16)

2-0 Terbalyan (33)

2-1 Mozler (67)

SOŁA: Szelong - Kasolik, Witkowski, Szymczak, Szela, Feruga, Rutkowski, Duda, Terbalyan (89. Stankiewicz), Wyjadłowski (85. Morawski), Chowaniec (73. Jaworek).

STAL: Otczenaszenko - Kostkowski, Reiman, Cyfert, Goncerz, Sierant (46. Kobusiński), Ligienza (65. Mozler), Nawrot (55. Płonka), Jarecki (77. Chromiński), Głowacki, Trznadel (88. Szeliga).

ŻÓŁTE KARTKI: Witkowski, Szela, Wyjadłowski - Cyfert, Sierant, Ligienza, Nawrot.

Paweł Bialic

  

Redaktor naczelny: Barbara Kędzierska
Wydawca
"Siedem - Barbara Kędzierska"
PORTAL INFORMACJI I OPINII
redakcja@czytajrzeszow.pl
35-026 Rzeszów, ul. Reformacka 4