Finał nie dla Developresu. Pozostaje walka o brąz z Chemikiem Police

KATEGORIA: SPORT / 14 kwietnia 2019

To miał być udany rewanż za porażkę na Podromiu i doprowadzenie do remisu w rywalizacji do dwóch zwycięstw w półfinale LSK. Determinacji i sił wystarczyło rzeszowiankom tylko w pierwszym secie, którego i tak nie udało się wygrać.

Trudno odmówić siatkarkom Developresu chęci do gry i zaangażowania. Zaczęły bardzo dobrze. Przycisnęły rywalki dobą zagrywka. Te miały w tym elemencie gry sporo problemów co przełożyło się na złą grę w ataku. Taki stan rzeczy utrzymywał się do stanu po 16. Końcówka, choć emocjonująca i grana punkt za punkt, należała ostatecznie do zawodniczek ŁKSu.

Łodzianki poszły za ciosem i znakomicie otworzyły drugą partię (4-1). To one lepiej zagrywały i jeszcze lepiej prezentowały się w ataku. Developres zdołał doprowadzić do remisu, ale od tego momentu zaczął grać o prostu źle. Trener gości Micelli próbował ratować sytuację zmianami. Nie przyniosły one jednak rezultatów i drugiego seta jego podopieczne przegrały gładko do 16.

Jak się okazało ostatnia część meczu grana była niemal do końca punkt za punkt. Rzeszowianki robiły co mogły, grając z nożem na gardle, bo wiedziały, że przegrana w tym secie pozbawia ich szans na przedłużenie walki o awans do upragnionego finału. Ostatecznie nie udało im się wygrać w Łodzi choćby seta. Rozbudzone oczekiwania na walkę o upragnione złoto trzeba odłożyć do następnego sezonu. Developresowi pozostanie walka w finale pocieszenia o medale koloru brązowego. W tym pojedynku zmierzą się chyba nieoczekiwanie z Chemikiem Police. Pierwszy mecz we wtorek 23 kwietnia w Policach.

ŁKS Commercecon Łódź – Developres SkyRes Rzeszów 3-0

(25-23, 25-16, 25-22)

ŁKS: Bidias (7), A. Wójcik (9), Bociek (13), Alagierska (11), Efimienko-Młotkowska (9), M. Wójcik (5), Strasz (libero) oraz Muhlsteinova i Kowalińska (2).

DEVELOPRES: Tokarska, Witkowska (1), Blagojević (14), Barakowa (3), Mlejnkova (10), Zaroślińska-Król (17), Sawicka (libero) oraz Rousseaux (1), Hawryła (4), Rabka, Janewa.

Stan rywalizacji (do 2 zwycięstw): 2-0 dla ŁKS-u Commercecon Łódź

Awans do finału: ŁKS Commercecon Łódź