Pierwszy krok po brąz wykonany. „Spacerek” Developresu w Policach

KATEGORIA: SPORT / 24 kwietnia 2019

Już bez włoskiego trenera Lorenzo Micelliego siatkarki Developresu, przystąpiły do walki o brązowy medal. Pierwszy mecz w Policach, rozstrzygnęły na swoją korzyść. Poszło zaskakująco łatwo i szybko, bo rzeszowianki wygrały mecz bez straty seta.

Gosposdynie rozpoczęły mecz bardzo spięte. Widać było presję, która ciążyła na zespole z Polic, który miał przecież walczyć o złoto. Rzeszowianki grały równo, bez większego przestoju. W połowie seta po ataku Jeleny Blagojevic było 18-14 dla gości. Wypracowanej przewagi drużyna ze stolicy Podkarpacia nie roztrwoniła i wygrała tę partię do 19.

Po zmianie stron, po obu stronach siatki więcej było błędów niż udanych zagrywek i ataków. Oba zespoły chciały popełnić jak najmniej błędów, a wychodziło zupełnie inaczej. Szybciej swoją grę poprawiły zawodniczki z Rzeszowa, co przełożyło się na wysokie prowadzenie 15-8. Nie pomogły przerwy w grze, które wykorzystywał trener Chemika Abbondanza. Zespół z Polic nie potrafił uporządkować gry, ustabilizować przyjęcia i ostatecznie przegrał drugiego seta.

Trzecia, jak się okazało ostatnia część meczu, rozczpoęła się od lekkiego falstartu przyjezdnych. Chemik rozpoczął z wielkim animuszem i prowadził 5-1. Wtedy o czas poprosił trener Developresu Bartłomiej Dąbrowski. To przyniosło rezultat. Rzeszowianki powoli i mozolnie ale skutecznie odrabiały straty i po ataku Mlejnkovej było 10-10. Potem gra toczyła się punkt za punkt. Końcówka seta ponownie należała jednak do siatkarek z Rzeszowa.

Chemik Police – Developres SkyRes Rzeszów 0-3

(19-25, 20-25, 21-25)

CHEMIK: Busa (5), Grajber (4), Chojnacka (5), Łukasik M. (14), Ogbogu (5), Mirković (2), Krzos (libero) oraz Bednarek (1), Łukasik J., Gamma, Pleśnierwoicz i Mędrzyk (6)

DEVELOPRES: Tokarska (8), Witkowska (9), Blagojević (10), Barakowa (4), Mlejnkova (16), Zaroślińska-Król (10), Sawicka (libero) oraz Medyńska (libero)

Stan rywalizacji (do 3 zwycięstw): 1-0 dla Developresu