Skoczkowie nie mają gdzie trenować, ale z sukcesami rywalizują z najlepszymi

KATEGORIA: SPORT / 3 lipca 2019

Fot. Materiały prasowe

- Od 24 do 30 czerwca 2019 w rosyjskim Kazaniu odbyły się Mistrzostwa Europy Juniorów w skokach do wody. Do rywalizacji na trampolinach i wieżach przystąpiło 170 zawodników z 25 państw - informuje Piotr Bojda z sekcji skoków do wody ZKS STAL Rzeszów.

Nasz kraj, nasze miasto i klub Stal Rzeszów reprezentowała sześcioosobowa grupa podopiecznych trenera Grzegorza Kozdrańskiego: Aleksandra Błażowska, Justyna Ciskał, Maria Łukaszewicz, Karolina Wolska, Filip Jachim i Robert Łukaszewicz.

Mimo bardzo utrudnionych warunków treningowych - w Rzeszowie zawodnicy mogą trenować tylko na trampolinie 1-metrowej, skoczkowie Stali jak „równy z równym” rywalizują z najlepszymi zawodnikami w Europie.

Świadczą o tym uzyskane wyniki: 6 miejsce Filipa Jachima w konkursie skoków z wieży, 6 miejsce duetu Robert Łukaszewicz - Filip Jachim w konkursie skoków synchronicznych z wieży, 9 miejsce duetu Justyna Ciskał - Karolina Wolska skokach synchronicznych z trampoliny 3-metrowej, oraz 11 miejsca w finałach Aleksandry Błażowskiej (trampolinia 1-metrowa) i Roberta Łukaszewicza (wieża).

- Rzeszowscy skoczkowie do wody wciąż, z powodu braku odpowiedniej bazy w naszym mieście zmuszeni są do przygotowywania się do najważniejszych zawodów wyjeżdżając na baseny w Poznaniu i Łodzi - wyjaśnia Piotr Bojda. - Całe środowisko skoków do wody od lat z nadzieją czeka na budowę nowego basenu na ulicy Matuszczaka, który umożliwiłby profesjonalny proces treningowy.

Przypomnijmy, że miasto weszło w spór z wykonawcą przebudowy tego basenu i inwestycja na razie jest wstrzymana.

Red.

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

  

Redaktor naczelny: Barbara Kędzierska
Wydawca
"Siedem - Barbara Kędzierska"
PORTAL INFORMACJI I OPINII
redakcja@czytajrzeszow.pl
35-026 Rzeszów, ul. Reformacka 4