Nokaut w 4 rundzie! Łukasz Różański mistrzem Polski w wadze ciężkiej

KATEGORIA: SPORT / 7 lipca 2019

Łukasz Różański dał powalczyć Izuagbe "Izu" Ugonohowi tylko 4 rundy. W czwartej odsłonie walki wieczoru posłał rywala na deski. Sędzia przerwał pojedynek i podniósł rękę zawodnika Stali Rzeszów w geście zwycięstwa.

Do tej walki Różański przygotowywał się długo i bardzo rzetelnie. Wiedział, że jest to jego ogromna szansa. Trenerzy zawodnika Stali podkreślali, że pojedynek będzie prawdziwą wojną i "Izu" będzie musiał się pilnie strzec w ringu.

Łukasz Różański zaczął pojedynek bardzo uważnie. Od początku było widać odpowiednie nastawienie mentalne zawodnika. Nie rzucił się od razu do ataku. Boksował rozważnie, unikał niepotrzebnych spięć. Od czasu do czasu atakował. Starał się zbadać w jakiej dyspozycji jest jego przeciwnik.

W drugiej rundzie "Izu" znalazł się na deskach dwukrotnie. Różański z każdą kolejną minutą czuł się coraz pewniej. Stres minął i w czwartej odsłonie pojedynku zawodnik Stali Rzeszów dokończył dzieła. Po serii ciosów posłał rywala na deski, z których już się nie podniósł. Stadion oszalał z radości. Kibice skandowali nazwisko zwycięzcy a on sam odebrał mistrzowski pas.

Tekst i fot. Paweł Bialic

  

Redaktor naczelny: Barbara Kędzierska
Wydawca
"Siedem - Barbara Kędzierska"
PORTAL INFORMACJI I OPINII
redakcja@czytajrzeszow.pl
35-026 Rzeszów, ul. Reformacka 4