Od czwartku „Grzybek” pokaże, na co go stać. Rusza 28. Rajd Rzeszowski

KATEGORIA: SPORT / 6 sierpnia 2019

Jednym z faworytów 28 Rajdu Rzeszowskiego będzie Grzegorz Grzyb.
Fot. Paweł Bialic

Od czwartku do soboty (8-10 sierpnia) na ulicach Rzeszowa i w okolicznych gminach królować będą samochody rajdowe. Rusza 28. Rajd Rzeszowski. To druga największa impreza rajdowa w naszym kraju po Rajdzie Polski. Ceremonia startu odbędzie się w czwartek o godz. 19:00 na placu wewnątrz Millenium Hall. Od następnego dnia zawodnicy ścigać się będą głównie wokół miejscowości na południe od Rzeszowa.

Znane są już listy zgłoszeń zawodników, swój udział w rajdzie zapowiedziało 78 załóg. Impreza będzie wliczana do czterech klasyfikacji; opublikowane listy dotyczą Rajdowego Trofeum Europy FIA ERT (16 zgłoszeń), Mistrzostw Strefy Europy Centralnej FIA CEZ (także 16), Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski (52) oraz MOTUL Historycznych Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski (22 zgłoszenia, w tym 4 bez pomiaru czasu). Jest i piąta lista, która obejmuje wszystkie trzy pierwsze konkurencje; na niej widnieją 54 załogi. Wśród nich są dwa zgłoszenia czeskie i jedno słowackie.

- Z „jedynką” wystartuje załoga zespołu Skoda Polska Motorsport, aktualni liderzy punktacji RSMP Miko Marczyk z Szymonem Gospodarczykiem.

- Z drugim numerem startowym pojawi się Mistrz Polski 2018, Grzegorz Grzyb, którego pilotem będzie Robert Hundla. Obie załogi będą jechać w Skodach Fabiach R5 – wylicza Łukasz Biegus, dyrektor rajdu.

- Kolejne trzy załogi pojadą w Fordach Fiesta R5. Będą to wiceliderzy RSMP Tomasz Kasperczyk i Damian Syty (nr 3), Marcin Słobodzian i Kamil Kozdroń (4) oraz Słowacy Vlastimil Majerčák i Pavol Kušnier (5). Jakub Brzeziński z Dariuszem Burkatem nakleją numer 6 na Forda Fiestę Proto. Z siódemką pojawią się Łukasz Byśkiniewicz i Zbigniew Cieślar (Hyundai i20 R5), ósemkę przyznano Łukaszowi i Tomaszowi Kotarbom (Citroen C3 R5), kolejnymi załogami będą Jarosław Kołtun i Ireneusz Pleskot (Ford Fiesta R5, nr 9) i zamykający czołową dziesiątkę Kacper Wróblewski z Jackiem Spentanym (Hyundai i20 R5) – uzupełnia Dominik Noworól, wicedyrektor sportowy zawodów.

Samochodami w specyfikacji R5 mają jeszcze wystartować Sylwester Płachytka z Jackiem Nowaczewskim (Ford Fiesta R5, nr 11) oraz Maciej Lubiak z Tomaszem Borko (Hyundai i20 R5, nr 12). Na liście zgłoszeń widnieje łącznie 11 aut kategorii R5.

Kibice z niecierpliwością czekają zapewne na udany przejazd związanego z Rzeszowem Grzegorza Grzyba. On zawsze uchodzi za faworyta tego rajdu, nie inaczej będzie tym razem. Jego atutem jest przede wszystkim znajomość tras. W Rzeszowskim czuje się jak u siebie.

Ze szczegółowymi trasami rajdu możecie się państwo zapoznać TUTAJ.

Podobnie jak w latach ubiegłych, tak i w tym roku będzie miał miejsce Odcinek Specjalny po ulicach Rzeszowa. Odbędzie się w sobotnie przedpołudnie 10 sierpnia.

Paweł Bialic

  

Redaktor naczelny: Barbara Kędzierska
Wydawca
"Siedem - Barbara Kędzierska"
PORTAL INFORMACJI I OPINII
redakcja@czytajrzeszow.pl
35-026 Rzeszów, ul. Reformacka 4