Pobili rekord! Pobiegli za wolność ojczyzny. 7. PKO Bieg Niepodległości. FOTO

KATEGORIA: SPORT / 11 listopada 2019

Za nami już 7 edycja PKO Biegu Niepodległości. Tak jak przewidywali jego organizatorzy, został pobity rekord startujących biegaczy. W tym roku 101 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości, w Rzeszowskim biegu uczciło ponad 2 tys. zawodników.

Jak podkreślali sami biegacze, wśród których byli mieszkańcy Rzeszowa, Podkarpacia ale i goście z zagranicy, ten wiek jest wyjątkowy. Tu nikt nie baczy na przedział wiekowy startujących, atmosfera jest podniosła od momentu startu, nie czuć rywalizacji między biegaczami, choć są nagrody, dla tych którzy na mecie pojawią się pierwsi. A Ci biegacze, którym przypada przemierzenie trasy biegu z flagą narodową poczytują to jako wielki zaszczyt, jaki ich spotyka. W tym roku flaga Polski była w rozmiarze 35 metrów.

- To taki rodzaj szczęścia po dobiegnięciu do mety, którego nie da się opisać. Nie tylko ze względu na to, że dobiegłam, ale też dlatego, że wystartowałam w Biegu Niepodległości, a to dla mnie szczególna wartość i jestem z tego dumna. Dumna i szczęśliwa, że udało mi się przebiec te 10 km - powiedziała nam jedna z pań biegnących w 7. PKO Biegu Niepodległości w Rzeszowie.

Tegoroczny 7. PKO Bieg Niepodległości wygrał Tibor SAHAJDA ze Słowacji. Najlepszym Polakiem na mecie był Robert Głowala, który dobiegł jako drugi. Wśród kobiet wygrała natomiast Nataliia SEMENOVYCH z Ukrainy, a wygraną Polką na mecie była Mariola STASIEWICZ, która metę rzeszowskiego Biegu Niepodległości pokonała jako trzecia.

Wszystkim zwycięzcom gratulujemy i mamy tu na myśli nie tylko tych nagrodzonych biegaczy, ale wszystkich którzy odważyli się na start w biegu na 10 kilometrów ulicami Rzeszowa, często bijąc swoje osobiste rekordy. Kolejny Bieg Niepodległości za rok, czy i tym razem zostanie pobity rekord?