Ta gwiazda Juwenaliów, to gorące nazwisko na rynku muzycznym. WYWIAD!

KATEGORIA: KULTURA / 29 marca 2019

Daria ZAWIAŁOW kolejną gwiazdą koncertu głównego Rzeszowskich Juwenaliów 2019
Fot. Paweł Bialic

Drodzy studenci i miłośnicy Rzeszowskich Juwenaliów, CzytajRzeszów.pl jako pierwszy prezentuje kolejną gwiazdę jaka pojawi się na koncercie głównym rzeszowskiego święta studentów.

Daria ZAWIAŁOW będzie kolejną gwiazdą koncertu głównego 26. Rzeszowskich Juwenaliów, które odbędą się w dniach 9-11 maja. Tym samym Daria dołącza do 6 już wcześniej ogłoszonych wykonawców, którzy wystąpią podczas koncertu finałowego Juwenaliów. Przypomnijmy, że są to Lady Pank, Krzysztof Cugowski, Happysad, Baciary, Piękni i Młodzi oraz Nocny Kochanek. Ostatnio na portalach społecznościowych Rzeszowskich Juwenaliów ujawniono kolejne dwie gwiazdy tej studenckiej imprezy, które na pewno ucieszą fanów polskiego rapu, są nimi: poznański raper PALUCH, który ostatnio jest jednym najpopularniejszych reprezentantów polskiej sceny hip-hopu oraz O.S.T.R czyli żywa legenda rodzimej sceny rapowej. Jak zapewniają organizatorzy nie są to jeszcze wszyscy wykonawcy jacy pojawią się na scenach Rzeszowskich Juwenaliów, a kolejne informacje o nowych gwiazdach będą ujawniane stopniowo.

Daria ZAWIAŁOW, która niedawno wydała swoją drugą płytę zatytułowaną „Helsinki”, od jakiegoś czasu jest jednym z najgorętszych nazwisk na polskim rynku muzycznym. Jej debiutancka płyta pt. „A Kysz!” zdobyła duże uznanie wśród fanów i krytyki, a potwierdzeniem tego faktu było przyznanie temu albumowi nagrody Fryderyka za album roku 2018, w kategorii muzyka alternatywna. Darii jako wokalistce także przyznano nagrodę Fryderyka za fonograficzny debiut roku 2018. Płyta „Helsinki”, której premiera miała miejsce 8 marca 2019 r., wydaje się być zbliżona do tego co znamy już z debiutanckiej płyty, choć trzeba przyznać, że pojawiają się na niej elementy, które mogą zaskoczyć dotychczasowych fanów artystki.

Szczęśliwym trafem 23 marca, czyli w zeszłą sobotę Daria ZAWIAŁOW wraz ze swoim zespołem zagrała koncert właśnie w Rzeszowie, w klubie „Pod Palmą”, promując najnowsze wydawnictwo czyli „Helsinki”. Koncert „porwał” rzeszowską publiczność, a oprócz utworów z nowej płyty takich jak „Nie dobije się do ciebie”, czy „Szarówka” - Daria zaśpiewała również piosenki z „A Kysz!”, a także m. in. cover Mannamu „Szare Miraże”. Świetnie grający zespół oraz sama wokalistka, która włożyła w koncert 110 procent możliwości na scenie klubu „Pod Palmą”, stanowią doskonały przedsmak występu na Rzeszowskich Juwenaliach.

Tuż po koncercie rozmawiałem z Darią o jej wrażeniach z występu przed rzeszowską publicznością, nowej płycie, zdradziła także CzytajRzeszów.pl informację o koncercie jaki zagra na Rzeszowskich Juwenaliach! Porozmawialiśmy również o bardzo ciekawej i szlachetnej akcji, czyli pomocy zwierzakom podczas trasy koncertowej, której współorganizatorką, wraz ze swoim fanklubem, jest sama wokalistka.

Karol Woliński

  

Redaktor naczelny: Barbara Kędzierska
Wydawca
"Siedem - Barbara Kędzierska"
PORTAL INFORMACJI I OPINII
redakcja@czytajrzeszow.pl
35-026 Rzeszów, ul. Reformacka 4