Coś się kończy, a coś się zaczyna. W Rzeszowie w środę otwarcie nowej...

KATEGORIA: KULTURA / 19 czerwca 2019

Juliusz Joniak "Roussillon"

Nie tak dawno w rzeszowskim Millenium Hall zamknęła swoje wnętrze jedna z najbardziej znanych i cenionych międzynarodowo galerii sztuki DagArt Galerie. Już myśleliśmy, że nikomu nie uda się wypełnić tej luki jaka nagle powstała, a jednak! Jest w Rzeszowie pewien miłośnik sztuki i znawca, który postanowił sprostać temu wyzwaniu! Jego marzenie szybko nabrało formy i w środę 19 czerwca, czyli dziś zaprasza wszystkich Państwa na otwarcie nowej przestrzeni dla sztuki i interesujących spotkań z jej twórcami.

Rzeszowski restaurator Adam Rajzer otworzył już jakiś czas temu w Rzeszowie dwa wyjątkowe lokale gastronomiczne. Szczególnie jeden z nich Parole Art Bistro może być Państwu szerzej znany, gdyż mieści się w piwnicach budynku Teatru Wandy Siemaszkowej i to absolutnie nie przez przypadek. Adam Rajzer w środowisku miłośników sztuki jest znany z wielkiego zamiłowania do malarstwa i rzeźby, znajomości z wieloma polskimi i zagranicznymi twórcami oraz z dobrego smaku w tej materii.

Od początku istnienia Parole Art Bistro ściśle współpracował również z Teatrem Wandy Siemaszkowej, gdzie poprzez jego liczne kontakty w świecie sztuki, w foyer teatru można było podziwiać chociażby piękne malarstwo. We wnętrzach swojej restauracji równie często jak dobrym jedzeniem, raczył swoich gości dobrą sztuką i muzyką na żywo.

Przyszedł czas gdy postanowił otworzyć w Rzeszowie przestrzeń dedykowaną tylko i wyłącznie sztuce, ciekawym artystom i zapraszając tam tych znakomitych gości dać także Państwu fizyczną możliwość rozmów i poznania ich, stwarzając do tego ciepły oraz luźny klimat miejsca.

Przekonajcie się zatem, czy miejsce to przypadnie Wam do gustu? Już dziś, w środę 19 czerwca odbędzie się WIELKIE OTWARCIE „PAROLE ART GALLERY – Sztuka i Antyki”, W godzinach od 17.00 do 20.00, oczywiście WSTĘP WOLNY dla wszystkich zainteresowanych. Nowa galeria sztuki znajduje się przy ul. Mickiewicza 13 w Rzeszowie.

- Będzie można zobaczyć nieznane prace Jana Szancenbacha z lat 50-70, portrety Romana Zkarzewskiego oraz martwe natury Juliusza Joniaka - mówi Adam Rajzer

- W trakcie wieczoru przybyli goście będą mogli degustować medalowe wina z podkarpackiej winnicy „Granice” - dodaje właściciel nowej galerii sztuki w Rzeszowie.

Po przeniesieniu się ze świata realnego do wirtualnego DagArt Galerie, z pewnością wielu z Was poczuło ten brak fizycznego kontaktu z wielką sztuką jaką proponowała nam Dagmara Kowal-Hazuka. Zapewne bywalcom tej przestrzeni zakręciła się łezka w oku. Zaczęto się również zastanawiać, czy ktoś będzie w stanie wypełnić tę lukę jaka niewątpliwie powstała po zamknięciu DagArt Galerie, bo w końcu miejsce to skupiało nie tylko prawdziwych koneserów, miłośników sztuki, ale i rzeszowian, którzy dopiero wchodzili w świat piękna obrazu, rzeźby, czy innych form twórczości artystycznej. Było to też miejsce, w którym po prostu można było się spotkać i porozmawiać nie tylko o sztuce. Życzę zatem Panu Adamowi, żeby nie tylko wypełnił tę lukę, ale stworzył miejsce inne, choć równie ważne i cenione przez wszystkich artystów i odwiedzających je rzeszowian.

Barbara Kędzierska

Zaproszenie na WIELKIE OTWARCIE od "Parole Art Gallery - Sztuka i Antyki".

  

Redaktor naczelny: Barbara Kędzierska
Wydawca
"Siedem - Barbara Kędzierska"
PORTAL INFORMACJI I OPINII
redakcja@czytajrzeszow.pl
35-026 Rzeszów, ul. Reformacka 4