Finał jubileuszowego festiwalu Polonii w Rzeszowie – FOTO i FILM

KATEGORIA: MIESZKAŃCY / 25 lipca 2019

W środę 24 lipca zakończył się XVIII Światowy Festiwal Polonijnych Zespołów Folklorystycznych, który w tym roku był wyjątkowy poprzez jubileusz 50-lecia istnienia tego wyjątkowego wydarzenia, odbywającego się w Rzeszowie. Festiwal ten jest jednym z największych przedsięwzięć kulturalnych organizowanych w naszym kraju, z tak bogatą i długoletnią tradycją. Odbywający się w środę na Podpromiu koncert galowy „Póki my żyjemy...” zakończył rozpoczęty w piątek 19 lipca festiwal.

Przez prawie tydzień, począwszy od barwnego korowodu, który uroczyście otworzył festiwal, zespoły folklorystyczne wystąpiły w sumie na kilkudziesięciu koncertach w wielu miastach i gminach naszego województwa. Najważniejsze z nich wydarzyły się jednak w Rzeszowie i zgromadziły na widowni najliczniejszą publiczność.

XVIII Światowy Festiwal Polonijnych Zespołów Folklorystycznych został objęty patronatem honorowym Prezydenta RP Andrzeja Dudy.

Organizatorem festiwalu był rzeszowski oddział stowarzyszenia Wspólnota Polska. Wydarzenie zostało dofinansowane ze środków Senatu RP, Urzędu Marszałkowskiego i Urzędu Miasta Rzeszowa.

Fotorelacja: Paweł Bialic

  

Redaktor naczelny: Barbara Kędzierska
Wydawca
"Siedem - Barbara Kędzierska"
PORTAL INFORMACJI I OPINII
redakcja@czytajrzeszow.pl
35-026 Rzeszów, ul. Reformacka 4