Podkarpaccy terytorialsi pomogli pięcioosobowej rodzinie z Trzcinicy

KATEGORIA: MIESZKAŃCY / 9 lipca 2020

Fot. 3. PBOT

Zalana Trzcinica potrzebuje pomocy. Wielu mieszkańcom pozostało tylko to w czym wybiegli z domu ratując swoje życie. Od początku kataklizmu powodzianom pomagają żołnierze z 3. Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej. Wspierają mieszkańców w usuwaniu skutków powodzi. W środę (8 lipca) pomogli oni pięcioosobowej rodzinie dostarczając kontenery mieszkalny i sanitarny.

Żołnierze 3. PBOT nadal realizują działania przeciwpowodziowe na terenach powiatów przemyskiego, przeworskiego, rzeszowskiego oraz jasielskiego. W środę terytorialsi z 33. Batalionu Lekkiej Piechoty WOT z Dębicy przekazali kontenery mieszkalny i sanitarny dla pięcioosobowej rodziny z Trzcinicy, która stracili swój dobytek życia. - Ich drewniany dom został zatopiony, jednakże nie poddają się i przy wsparciu gminy i ludzi dobrej woli odbudowują poniesione straty - mówi kpt. Witold Sura, rzecznik prasowy 3. Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej.

Wsparcie rodziny obiecał prezydent RP Andrzej Duda podczas ostatniej wizyty w Trzcinicy. Teraz zobowiązanie Zwierzchnika Sił Zbrojnych zostało wykonane przez żołnierzy 3. PBOT. - Kontenery mieszkalny i sanitarny stanęły na podwórku powodzian. Rodzina wraz z babcia nie kryła wzruszenia. Wszyscy obecni dziękowali za niesioną pomoc przez żołnierzy od początku powodzi - relacjonuje rzecznik podkarpackiej brygady.

Red.

Fot. 3. PBOT

Fot. 3. PBOT

Fot. 3. PBOT

Fot. 3. PBOT

Fot. 3. PBOT

Fot. 3. PBOT

Fot. 3. PBOT

Fot. 3. PBOT

Fot. 3. PBOT

  

Redaktor naczelny: Barbara Kędzierska
Wydawca
"Siedem - Barbara Kędzierska"
PORTAL INFORMACJI I OPINII
redakcja@czytajrzeszow.pl
35-026 Rzeszów, ul. Reformacka 4