W ten weekend wielkie bieganie w Rzeszowie. Będą utrudnienia w ruchu

KATEGORIA: MIESZKAŃCY / 5 października 2018

Fot. runrzeszow.pl

W czasie tego weekendu, zarówno w sobotę, jak i w niedzielę, Rzeszów opanują biegacze. W sobotę, 6 października odbędzie się „Bieg na Piątkę” (5 km) o Puchar Pratt & Whitney oraz biegi młodzieżowe. Z kolei w niedzielę, 7 października odbędzie się 6. PKO Maraton Rzeszowski. Zawodnicy będą mieli do pokonania 42 km – dwie pętle po 21 km. Start i metę przewidziano przy centrum handlowym Millenium Hall. Trasy biegów prowadzić będą ulicami miasta. Część z nich będzie czasowo całkowicie lub częściowo zamknięta dla ruchu.

6 października (sobota):

- godz. 9.20 – 11.00 – biegi młodzieżowe (na dystansach od 200 do 600 m),

- godz. 9.30 – 13.00 – miasteczko lekkoatletyczne (w trakcie trwania imprezy otwarte będzie miasteczko lekkoatletyczne, w którym najmłodsi będą mogli pobiec na prawdziwej bieżni tartanowej, wystartować z bloków startowych jak zawodowi sprinterzy, czy spróbować sił w skokach oraz rzutach pod okiem Sebastiana Chmary, ambasadora programu PKO Biegajmy razem),

- godz. 11.40 – rozgrzewka na skwerze CH Millenium Hall,

- godz. 12.00 – start 4. Biegu na 5 km o puchar Pratt&Whitney.

Biegi młodzieżowe rozpoczną się o godz. 9.30 startem spod galerii Millenium Hall. Odbywać się będą na al. Kopisto. O godz. 12, na trasę wybiegną zawodnicy „Biegu na Piątkę”. Trasa biegu wytyczona została ulicami: start spod Millenium Hall, dalej al. Kopisto, Trasą Zamkową, ul. Kilara, ul. Podpromie, ul. Lenartowicza, ul. J. K. Chodkiewicza, ul. Hetmańską do ul. Wincentego Pola – Bulwary nad Wisłokiem, ul. Bulwarową, Bulwary nad Wisłokiem, ul. Podpromie, ul. Kilara, Trasa Zamkowa, meta przy centrum Millenium Hall. Zakończenie biegu przewidywane jest na godz. 13.

Organizatorzy przewidują, że utrudnienia w ruchu potrwają od godz. 4 do 14. Zamknięcie al. Kopisto nastąpi w godzinach od 6 do 14, pozostałych ulic od godziny 11 do 13. Na Trasie Zamkowej oraz ul. Kilara zamknięta będzie prawa nitka ulic z kierunku od pl. Śreniawitów do ul. Podwisłocze.

Fot. Materiały prasowe

7 października (niedziela):

- godz. 9.10 – rozgrzewka na skwerze C. H. Millenium Hall (przeprowadzi ją Anna Sabat, biegaczka CWKS Resovii Rzeszów),

- godz. 9.30 – start 6. PKO Maratonu Rzeszowskiego oraz Sztafety Maratońskiej,

- ok. godz. 15.30 – dekoracja Biegu głównego.

Na najlepszych zawodników czekają atrakcyjne nagrody, ponadto dla wszystkich uczestników maratonu przewidziano pamiątkowe medale.

Biegacze wystartują o godz. 9.30 do maratonu na pełnym dystansie 42 kilometrów. Trasa biegu, którą zawodnicy pokonają dwukrotnie, przebiegać będzie od CH Millenium Hall, al. Kopisto, Trasą Zamkową, ulicami Kilara, Szopena, Targową, Piłsudskiego, Cieplińskiego, Lisa-Kuli, Jagiellońską, Zygmuntowską, Moniuszki, Sokoła, Jana III Sobieskiego, Gałęzowskiego, Mickiewicza, Rynek, Słowackiego, Dymnickiego, 3-go Maja, al. Lubomirskich, Szopena, plac Śreniawitów, Dąbrowskiego, al. Powstańców Warszawy, Hetmańską, Żeglarską, Bulwarami nad Wisłokiem, chodnikiem przy Moście Lwowskim. Po drugiej stronie wzdłuż Wisłoka Bulwarami nad Wisłokiem, al. Kopisto, ul. Podwisłocze, Powstańców Warszawy, Bulwary nad Wisłokiem (droga wewnętrzna na Żwirownię), ul. Kwiatkowskiego, Podwisłocze i Kopisto do Millenium Hall.

Ulice wyszczególnione pogrubionym drukiem zamknięte zostaną w całości. Pozostałymi ulicami bieg będzie się odbywał jednym wyznaczonym pasem ruchu, oddzielonym barierkami i taśmami zabezpieczającymi.

Organizatorzy przewidują, że utrudnienia w ruchu potrwają od godz. 2 w nocy, gdy rozpoczną się prace związane z rozkładaniem elementów zabezpieczających trasę biegu. Potrwają do godz. 16. Zamknięcie al. Kopisto nastąpi już od godz. 6 do 16, ul. Podwisłocze i Kwiatkowskiego w godz. od 7 do 16, pozostałych ulic w godz. od 8.30 do 16.

Kierowców wyjeżdżających z osiedla Nowe Miasto policjanci będą przepuszczać na ulicę Podwisłocze w kierunku alei Powstańców Warszawy. Wjazd na osiedle możliwy będzie od strony ulicy Rejtana. Na ulicy Kwiatkowskiego ruch kołowy z kierunku ulicy Jana Pawła II będzie odbywał się do alei Powstańców Warszawy. Dojazd do ulicy Kwiatkowskiego od strony centrum miasta możliwy będzie al. Sikorskiego i od strony Tyczyna.

Nad bezpieczeństwem biegaczy oraz innych uczestników ruchu czuwać będą policjanci ruchu drogowego. Funkcjonariusze apelują do kierujących o zachowanie w tych dniach szczególnej ostrożności i w miarę możliwości wybieranie tras alternatywnych, a zwłaszcza korzystania z Mostu Lwowskiego, gdzie ruch będzie odbywał się bez zmian.

Fot. Materiały prasowe

Szczegółowe informacje o biegach: runrzeszow.pl.

O zmianach w kursowaniu autobusów miejskich piszemy TUTAJ.

Red.

Fot. Materiały prasowe

  

Redaktor naczelny: Barbara Kędzierska
Wydawca
"Siedem - Barbara Kędzierska"
PORTAL INFORMACJI I OPINII
redakcja@czytajrzeszow.pl
35-026 Rzeszów, ul. Reformacka 4