W czwartek wybierz się na święto plonów w Boguchwale!

KATEGORIA: MIESZKAŃCY / 13 sierpnia 2019

Ubiegłoroczne dożynki w Gminie Boguchwała
Fot. Facebook gminy Boguchwała

Sierpień i wrzesień to miesiące dożynkowe. Choć realia się zmieniają i coraz mniej mieszkańców zajmuje się uprawą roli czy innymi działami rolnictwa, to w gminach wciąż organizuje się dożynki, które są świętem zebranych plonów i okazją do wspólnego spędzania czasu w gronie rodziny i przyjaciół. W najbliższym czasie w okolicznych gminach takie uroczystości również będą organizowane. Najbliższe Dożynki Gminne odbędą się 15 sierpnia (czwartek) na terenie Ośrodka Kultury w Lutoryżu.

Burmistrz Boguchwały we współpracy z Lokalnym Ośrodkiem Kultury „Razem” w Niechobrzu zaprasza wszystkich na obchody tej ludowej uroczystości, na którą zawsze tłumnie przybywają mieszkańcy gminy i nie tylko. Tegoroczne gminne święto plonów Gminy Boguchwała pokryje się ze świętem Matki Boskiej Zielnej, więc większość będzie miała pewnie wtedy wolny dzień.

Od godzinny 14.30 na terenie Ośrodka Kultury w Lutoryżu będą miały miejsce różne wydarzenia. Oprócz występów artystycznych na scenie i koncertu gwiazdy wieczoru „Freaky Boys” będzie można zdegustować lokalne potrawy przygotowane przez Koło Gospodyń Wiejskich. Nie zabraknie także atrakcji dla najmłodszych.

Program wydarzenia:

14.30 - Koncert Orkiestry Dętej z Mogielnicy

15.00 - Ceremoniał Dożynkowy – ceremonia wręczenia symbolicznego Bochna Chleba Burmistrzowi Boguchwały przez Starostów Dożynkowych

15.20 - Prezentacja korowodów wieńcowych i Kół Gospodyń Wiejskich z terenu Gminy Boguchwała

17.30 - Występy zespołów artystycznych: „Nosowiany” z Nosówki, „Jubilatki” ze Zgłobnia, „Ziomki” z Woli Zgłobieńskiej, „Słowiańska Nuta” ze Zgłobnia, „Kalina” z Lutoryża

19.30 - Występ gwiazdy wieczoru „Freaky Boys”

20.30 - 01.30 - Biesiada dożynkowa – Festyn

Kam.

Fot. Materiały organizatorów

  

Redaktor naczelny: Barbara Kędzierska
Wydawca
"Siedem - Barbara Kędzierska"
PORTAL INFORMACJI I OPINII
redakcja@czytajrzeszow.pl
35-026 Rzeszów, ul. Reformacka 4