Święto Wojska Polskiego: Apel w Rzeszowie, piknik „Wierni Polsce” w Jarosławiu

KATEGORIA: MIESZKAŃCY / 14 sierpnia 2019

Fot. Paweł Bialic

Z okazji Święta Wojska Polskiego w Garnizonie Rzeszów w czwartek, 15 sierpnia odbędą się Wojewódzkie Obchody Święta Wojska Polskiego i 99. rocznicy Bitwy Warszawskiej.

Program uroczystości:

godz. 9.30 - Msza Św. w Kościele Garnizonowym przy ul. Reformackiej.

godz. 11.00 - Uroczysty Apel przed pomnikiem gen. Władysława Sikorskiego (al. Cieplińskiego):

- Hymn Państwowy i podniesienie Flagi Państwowej

- Wystąpienia okolicznościowe

- Apel Pamięci i Salwa Honorowa, składanie wieńców i wiązanek kwiatów

- Defilada

Fot. Materiały prasowe 21. Brygady Strzelców Podhalańskich

Później, od godz. 14.00 Podhalańczycy będą brali udział w pikniku „Niepodległa w Europie - 100-lecie polskiej flagi państwowej” na placu przed Podkarpackim Urzędem Wojewódzkim w Rzeszowie (od strony Ogrodów Bernardyńskich), o którym szczegółowo piszemy TUTAJ.

Utrudnienia w ruchu

Zarząd Transportu Miejskiego w Rzeszowie informuje, że w związku z obchodami Święta Wojska Polskiego, w dniu 15 sierpnia w godz. ok. 9.00 – 12.30, mogą wystąpić częściowe, okresowe wyłączenia z ruchu dla autobusów komunikacji miejskiej, ulic: Reformackiej, Langiewicza, Hoffmanowej, Mochnackiego oraz al. Cieplińskiego (do skrzyżowania z ul. Ks. Jałowego), na czas przemarszu uczestników imprezy. W związku z powyższym mogą pojawić się opóźnienia w kursowaniu autobusów, za co ZTM serdecznie przeprasza pasażerów.

Piknik „Wierni Polsce” w Jarosławiu

Również w czwartek w całej Polsce obędą się pikniki wojskowe pod hasłem „Wierni Polsce”. Jeden z nich zaplanowano w Garnizonie Jarosław. W godz. od 14.00 do godz. 20.00 na placu przy PWSTE w Jarosławiu (ul. Czarnieckiego 16) odbędą się obchody Święta Wojska Polskiego oraz piknik wojskowy „Wierni Polsce”. Podhalańczycy zaprezentują sprzęt wojskowy i wyposażenie. Nie zabraknie gier i zabaw dla dzieci oraz żołnierskiego poczęstunku.

Program:

godz. 14.00:

- Uroczysty apel, podniesienie Flagi Państwowej i odśpiewanie Hymnu RP; okolicznościowe przemówienia; wręczenie aktów mianowań, odznaczeń i wyróżnień, defilada pododdziałów Garnizonu Jarosław.

godz. 15.00 - 20.00

- piknik wojskowy „Wierni Polsce”; pokaz sprzętu wojskowego; plac zabaw, gry, zabawy, konkursy dla dzieci, poczęstunek wojskową grochówką.

Fot. Materiały prasowe 21. Brygady Strzelców Podhalańskich

Żołnierze i sprzęt 21. Brygady Strzelców Podhalańskich będą również brać udział w wielkiej defiladzie z okazji Święta Wojska Polskiego, która w tym roku jest organizowana w Katowicach.

Red.

Trwają przygotowania Podhalańczyków do defilady w Katowicach. Na zdjęciu kołowy transporter opancerzony Rosomak z 21. BSP
Fot. Facebook 21. BSP

  

Redaktor naczelny: Barbara Kędzierska
Wydawca
"Siedem - Barbara Kędzierska"
PORTAL INFORMACJI I OPINII
redakcja@czytajrzeszow.pl
35-026 Rzeszów, ul. Reformacka 4