28. Finał WOŚP w Rzeszowie. Będą koncerty i pokazy. Zobacz kto zagra!

KATEGORIA: MIESZKAŃCY / 7 stycznia 2020

Fot. Paweł Bialic

W niedzielę, 12 stycznia w całej Polsce zagra 28. Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Z tej okazji w Rzeszowie również nie zabraknie atrakcji. Na głównej scenie wystąpią gwiazdy wszystkich pokoleń i gatunków muzycznych – oFF KulturA, Mr. ZOOB, Oberschlesien, Feel i Skaldowie w wyjątkowym koncercie jubileuszowym! Wśród atrakcji m.in. laserowe show, roboty, drony i zabytkowe pojazdy. A to wszystko w szczytnym celu, jakim jest zapewnienie najwyższych standardów diagnostycznych i leczniczych w dziecięcej medycynie zabiegowej.

Impreza startuje o godz. 12.00 na Rynku w Rzeszowie i rozpocznie się od meczu hokejowej ekstra ligi dziecięcej. Na Rynku będzie można również obejrzeć zabytkowe i militarne pojazdy i najnowocześniejszy sprzęt pożarniczy. W Podziemnej Trasie Turystycznej odbędą się widowiskowe pokazy kół naukowych Politechniki Rzeszowskiej. Można tam będzie podziwiać samoloty i drony, łazik marsjański, roboty edukacyjne, a także wziąć udział w eksperymentach chemicznych.

Rzeszowski finał WOŚP to jednak przede wszystkim widowisko muzyczne. Na początek zagra formacja z Mysłowic - oFF KulturA. Zespół, gra poprock – ciekawie zaaranżowane i jednocześnie wpadające w ucho przeboje. Następnie na scenę wkroczy śląska formacja industrial-metalowa OBERSCHLESIEN. Jej występ wzbogacony efektami pirotechnicznymi będzie wyjątkowym widowiskiem. Na scenie na Rynku pojawi się także kultowa grupa Mr. ZOOB, która przypomni znane wszystkim przeboje, takie jak: „Kawałek podłogi” i „Kartka dla Waldka”, a następnie zespół FEEL z Piotrem Kupichą na czele m.in. takimi hitami, jak „A gdy jest już ciemno” czy „No pokaż na co cię stać” .

O godz. 20.00 nastąpi tradycyjne „światełko do nieba”, które w tym roku będzie miało formę pokazu laserów. Jako gwiazda wieczoru na rzeszowskiej scenie wystąpi kultowa grupa muzyczna SKALDOWIE. Koncertem w Rzeszowie zespół rozpoczyna wielki jubileusz 55-lecia działalności.

Na Rynku zaprezentują się także wokaliści z Centrum Sztuki Wokalnej w Rzeszowie oraz tancerze ze Szkoły Tańca GASIEK. Oprócz muzyki na Rzeszowian czeka wiele innych atrakcji, m.in. przejażdżka zabytkowym autobusem (szczegóły poniżej), pokazy akrobatów, pokaz wyszkolenia psów przygotowany przez rzeszowski oddział Związku Kynologicznego w Polce. Pojawią się także wolontariusze, którzy przez cały dzień będą kwestować ze swoimi psami, warsztaty plastyczno-manualne, w trakcie których będzie można wykonać własny instrument muzyczny – grzechotkę i stać się członkiem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, występy Studenckiego Zespół Pieśni i Tańca POŁONINY z Politechniki Rzeszowskiej i prezentacja Rzeszowskiego Klubu Morsów SOPELEK.

W związku z organizacją 28. Finału WOŚP w Rzeszowie uruchomiona zostanie bezpłatna specjalna linia autobusowa WOŚP zabytkowym autobusem - kultowym odrestaurowanym Jelczem PR110U z 1982 r., który będzie wyruszał z Rynku, obwoził uczestników WOŚP po mieście (16 przystanków) i wracał na Rynek.

Trasa autobusu: Słowackiego – al. Piłsudskiego – Pl. Wolności – al. Rejtana – al. Powstańców Warszawy – Hetmańska – Kilara – Słowackiego. Autobus będzie zatrzymywał się na wszystkich przystankach. Odjazdy spod ratusza wykonywane będą o godzinach 13.00, 14.00, 15.00, 16.00, 17.00 i 18.00.

Dla tych, którzy w ten dzień nie będą mogli uczestniczyć w wydarzeniach na Rynku będą mogli obejrzeć relację z rzeszowskiego Finału WOŚP, na antenie stacji TVN, TVN24 i TTV.

Kam.

Przejażdżka odrestaurowanym Jelczem PR110U z rzeszowskiego MPK będzie ponownie jedną z atrakcji rzeszowskiego finału WOŚP 12 stycznia 2020 r.
Fot. Paweł Bialic

  

Redaktor naczelny: Barbara Kędzierska
Wydawca
"Siedem - Barbara Kędzierska"
PORTAL INFORMACJI I OPINII
redakcja@czytajrzeszow.pl
35-026 Rzeszów, ul. Reformacka 4