5,56 mln zł za budowę hali obsługi autobusów MKS. Oferta wybrana

KATEGORIA: INWESTYCJE / 6 lutego 2019

Nowa hala zaplecza technicznego powstanie na terenie zajezdni PKS przy al. Wyzwolenia od strony ul. Przy Torze. Hala zostanie zbudowana w miejscu starych obiektów przeznaczonych do wyburzenia widocznych po lewej stronie
Fot. Tomasz Wrzesiński

W środę (6 lutego) Związek Gmin „Podkarpacka Komunikacja Samochodowa” zdecydował o wyborze oferty w przetargu na budowę zaplecza technicznego do obsługi taboru Międzygminnej Komunikacji Samochodowej na terenie zajezdni PKS przy al. Wyzwolenia.

W przetargu zgłosiło się cztery firmy, a każda z ofert przekraczała budżet jaki przeznaczono na tę inwestycję. Różnica pomiędzy kwotą jaką Związek Gmin przeznaczył tym razem na sfinansowanie zamówienia, czyli przeszło 5 mln 338 tys. zł, a najtańszą ofertą przekraczającą nieco 5 mln 565 tys. zł to 227 tys. zł. To skłonił ZG „PKS” do zaakceptowania jej. Zwycięską firmą jest spółka Solkan z Tyczyna.

Firma zaoferowała skrócenie realizacji zamówienia o 30 dni. Oznacza to, że inwestycja zostanie oddana do 30 września br. Wykonawca będzie musiał do tego czasu zaprojektować i zbudować obiekty przy al. Wyzwolenia.

W ramach inwestycji powstanie hala napraw i diagnostyki z 5 stanowiskami diagnostyczno-naprawczymi oraz myjnia automatyczna. Wyburzona zostanie część istniejących budynków. Przebudowa obejmie także fragment placu manewrowego oraz infrastrukturę podziemną.

Inwestycja jest częścią projektu „Rozwój gospodarki niskoemisyjnej oraz poprawa mobilności mieszkańców poprzez usprawnienie zrównoważonego transportu publicznego na terenie ROF”, w ramach którego ZG „PKS” zamierza kupić łącznie 54 nowe autobusy do obsługi linii MKS. Umowę na zakup 39 mniejszych pojazdów marki Iveco już zawarto i zaczynają pojawiać się na trasach MKS. Na dostawę większych wozów przetarg ma być powtórzony.

Red.

  

Redaktor naczelny: Barbara Kędzierska
Wydawca
"Siedem - Barbara Kędzierska"
PORTAL INFORMACJI I OPINII
redakcja@czytajrzeszow.pl
35-026 Rzeszów, ul. Reformacka 4