Tadeusz Ferenc podsumował wybory. Był tort i piosenka Queen

KATEGORIA: POLITYKA / 27 października 2018

Dla uczczenia zwycięstwa prezydenta Tadeusza Ferenca na sali sesyjnej w rzeszowskim ratuszu pojawił się wielki tort
Fot. Kamil Woliński

W piątkowe popołudnie prezydent Tadeusz Ferenc wraz ze swoim komitetem wyborczym – Rozwój Rzeszowa podsumowali kampanię wyborczą, a także wyniki wyborów. W uroczystości, która odbyła się w miejskim ratuszu, poza przedstawicielami zwycięskiego komitetu w wyborach do Rady Miasta i prezydentem, udział wzięły osoby związane z kulturą, biznesem, sportem czy edukacją w Rzeszowie. Wsród gości znalezli się m.in. prezes firmy Marma Polskie Folie – Marta Półtorak czy prezes Centrum Medycznego „Medyk” - Stanisław Mazur.

Urzędujący prezydent, który będzie rządził przez następne 5 lat, przedstawił swoje odczucia na temat mijającej kampanii wyborczej.

- Chciałbym podziękować tym wszystkim, którzy startowali w wyborach. Bój nie był łatwy, przeciwnik był bardzo mocny i szanuję go. Dokładaliśmy wszelkich starań by wygrać, by wygrać Rzeszów, po to aby decydować co się w Rzeszowie dzieje, jak ma się rozwijać, jak podejmować decyzje - powiedział Tadeusz Ferenc.

Prezydent Tadeusz Ferenc
Fot. Karol Woliński

Prezydent Tadeusz Ferenc zwrócił się również do osób, które kandydowały z jego komitetu do Rady Miasta.

- Gratuluje przede wszystkim tym, którzy startowali ale mimo wszystko nie dostali się do rady. Włożyli ogromną pracę, wiele osób startowało pierwszy raz, mocno się angażując, jest to ich początek działań politycznych czy gospodarczych i w następnych wyborach z całą pewnością odniosą sukces. Natomiast tym, którzy dostali się do Rady Miasta nie będę gratulował. Powiem tylko po budowlanemu – do roboty. Chciałbym aby były podejmowane decyzje związane z rozwojem miasta, problemów jest tysiące i musimy dążyć do tego, że Rzeszów będzie liczył się w kraju, na arenie europejskiej, a nawet światowej - deklarował prezydent Rzeszowa.

Na koniec swojego przemówienia Tadeusz Ferenc podziękował za głosy w wyborach i dodał, że sam nie spodziewał się aż tak dobrego wyniku.

Jak dobry wynik w wyborach na prezydenta Rzeszowa uzyskał Tadeusz Ferenc, podkreślił szef prezydenckiego komitetu wyborczego Rozwój Rzeszowa – Konrad Fijołek.

- Jeszcze nigdy pan prezydent nie zdobył tak dużej ilości głosów. 51 tysięcy głosów to największe zwycięstwo w historii i należy podkreślić, że prezydent Tadeusz Ferenc rządzi już 16 lat. To nie jest łatwe w tak długim czasie „zrobić wszystkim dobrze” i nie wejść w sprawy, które bywają trudne, tym bardziej, że pan prezydent znany jest z tego, że jest zdecydowany w tym co robi - podkreślał Konrad Fijołek.

Radny Konrad Fijołek, przewodniczący Rozwoju Rzeszowa
Fot. Karol Woliński

Radny Fijołek opowiedział również o szczegółach wygranej Rozwoju Rzeszowa.

- Sukces prezydenta to nie tylko jego sukces. Jego wynik pociągnął za sobą wynik jego komitetu. Do Rady Miasta wprowadziliśmy rekordową liczbę 12 kandydatów osiągając 11 tys. głosów więcej niż w poprzednich wyborach. To była najlepsza drużyna z jaką miałem okazję przez ostanie 20 lat współpracować. Dzięki wyczerpującej ale i pozytywnej kampanii udało nam się takie rekordowe wyniki uzyskać - stwierdził wiceprzewodniczący Rady Miasta w kończącej się kadencji.

Swoje gratulacje na ręce prezydenta przekazała również Marta Półtorak – prezes firmy Marma Polskie Folie.

- Gratuluję wspaniałego wyniku, który został osiągnięty działaniem dla Rzeszowa i mieszkańcy potrafili to docenić. Jeżeli jest konsekwencja, determinacja i konkretne działania, to myślę, że mieszkańcy to doceniają, a w ślad za tym idą wyniki wyborcze - powiedziała Marta Półtorak.

Marta Półtorak, prezes firmy Marma Polskie Folie
Fot. Karol Woliński

Następnie na salę sesyjną w ratuszu wjechał specjalnie przygotowany na tę okazję tort, na którym widniał napis „Tadeusz Ferenc Zawsze Dla Mieszkańców”. Uroczystość została również uświetniona występem wokalnym Dominiki Kobiałki, która kandydowała z listy Rozwoju Rzeszowa do Rady Miasta. Rzeszowska wokalistka wykonała fragment piosenki „We are the Champions” z repertuaru legendarnego zespołu Queen.

Karol Woliński

Występ Dominiki Kobiałki
Fot. Karol Woliński

Fot. Karol Woliński

Fot. Karol Woliński

  

Redaktor naczelny: Barbara Kędzierska
Wydawca
"Siedem - Barbara Kędzierska"
PORTAL INFORMACJI I OPINII
redakcja@czytajrzeszow.pl
35-026 Rzeszów, ul. Reformacka 4