Masłowski o wyborach: „Cieszę się z 3 miejsca, choć liczyłem na więcej”

KATEGORIA: POLITYKA / 5 listopada 2018

Poseł Maciej Masłowski (z lewej) i poseł Wojciech Bakun z Kukiz'15
Fot. Karol Woliński

W poniedziałek tuż po ogłoszeniu większości wyników II tur w wyborach na wójtów burmistrzów i prezydentów, ugrupowanie Kukiz’15 zorganizowało konferencję podsumowującą minioną kampanię wyborczą. Na rzeszowskim Rynku pojawili się poseł Maciej Masłowski, który kandydował na urząd prezydenta Rzeszowa (zajął 3 miejsce uzyskując ok. 3,5 procent poparcia) oraz poseł Wojciech Bakun, który zwyciężył w wyborach prezydenckich w Przemyślu pokonując kandydata PiS Janusza Hamryszczaka.

Poseł Masłowski na początku podziękował za głosy oddane na jego ugrupowanie oraz na niego samego w minionych wyborach.

- Czekaliśmy celowo do dzisiejszego dnia ponieważ wybory zakończyły się dopiero wczoraj. Chciałem bardzo podziękować mieszkańcom Podkarpacia za oddane głosy na naszych kandydatów w tym na mnie jako kandydata na prezydenta Rzeszowa. Warto dodać, że na naszych kandydatów do sejmiku województwa oddano około 50 tys. głosów, co jest bardzo dobrym wynikiem. Naszym największym sukcesem jest jednak oczywiście zwycięstwo posła Wojciecha Bakuna w II turze wyborów prezydenckich w Przemyślu – stwierdził Maciej Masłowski.

Poseł Maciej Masłowski w rozmowie z naszym portalem podsumował również swój wynik wyborów w kampanii.

- Nie jestem zaskoczony tym wynikiem z uwagi na to, że miałem takiego kontrkandydata jak prezydent Ferenc. Liczyłem jednak na trochę większą ilość głosów, co dałoby większy wynik procentowy, ale i tak udało się osiągnąć trzecie miejsce. Kampania wyborcza poszła dobrze, choć uważam, że błędem było zbyt późne ogłoszenie kandydatury, mogliśmy wystartować dwa czy nawet trzy tygodnie wcześniej, gdy oficjalnie wystartowała kampania - powiedział nam kandydat Kukiz’15 na prezydenta Rzeszowa w minionych wyborach samorządowych.

Poseł Masłowski zapytany czy wspólna konferencja z kontrkandydatem – Tadeuszem Ferencem zorganizowana dzień po ogłoszeniu swojej kandydatury nie wpłynęła negatywnie na wynik wyborczy odpowiedział jednoznacznie:

- Moim zdaniem wręcz przeciwnie – ta konferencja bardzo mi pomogła, dochodziły do mnie pytania, nawet od dziennikarzy czy to nie był czasem błąd. Uważam, że dla dobra miasta mogę współpracować z każdym. Gdyby poseł Wojciech Buczak (kandydat PiS na prezydenta Rzeszowa w minionych wyborach - dop. red.) zaproponował aby działać w jakiejś sprawie wspólnie dla Rzeszowa, to oczywiście ja byłbym na to gotowy i mógłbym z nim również wystąpić podczas wspólnej konferencji - zadeklarował poseł Kukiz’15.

Maciej Masłowski stwierdził również, że ta kampania wyborcza miała na celu przede wszystkim zaznaczyć jego aktywność polityczną w świadomości mieszkańców Rzeszowa.

- Uważam, że ten wynik to dobry prognostyk na przyszłość. Myślę, że następne wybory prezydenckie będą wyglądały zupełnie inaczej, ponieważ możliwe, że prezydent Ferenc nie będzie w nich startował, nawet gdyby one odbyły się za 1,5 roku w przypadku połączenia Rzeszowa z gminą Krasne. Wtedy myślę, że będzie bardzo ciekawie. Moim celem było pokazanie się w Rzeszowie, pokazanie również, że Kukiz’15 tutaj aktywnie działa - wyjaśnił poseł reprezentujący ugrupowanie Pawła Kukiza.

Podczas poniedziałkowej konferencji poruszano oczywiście głównie temat wygranej posła Kukiz’15 – Wojciecha Bakuna w wyborach prezydenckich w Przemyślu. Przyszły prezydent Przemyśla mówił m.in. o tym, że pozostanie w ruchu Pawła Kukiza, o możliwych koalicjach w Radzie Miejskiej w Przemyślu (Kukiz’15 wprowadził tam 6 radnych), inwestycjach w Przemyślu oraz o tym, że nie chciałby powoływać żadnego wiceprezydenta.

Wojciech Bakun otrzymał 17 682 głosów, co dało mu 74,84 procent poparcia. Na jego kontrkandydata - Janusza Hamryszczaka z PiS zagłosowało 5944 mieszkańców Przemyśla, co przełożyło się na 25,16 procent głosów.

Karol Woliński

Fot. Karol Woliński

  

Redaktor naczelny: Barbara Kędzierska
Wydawca
"Siedem - Barbara Kędzierska"
PORTAL INFORMACJI I OPINII
redakcja@czytajrzeszow.pl
35-026 Rzeszów, ul. Reformacka 4