PiS alarmuje w sprawie działek nad Wisłokiem. Mają zostać zamienione

KATEGORIA: POLITYKA / 26 lutego 2019

Konferencja radnych PiS
Fot. Karol Woliński

Radni Prawa i Sprawiedliwości alarmują przed wtorkową sesją Rady Miasta w sprawie jednego z projektów uchwał dotyczący zamian dwóch działek leżących na Nowym Mieście. Chodzi konkretnie o tereny leżące w pobliżu ul. Podwisłocze, z których jeden bliżej rzeki Wisłok należy do miasta natomiast drugi, który leży bliżej ulicy, w pobliżu sklepu Lidl, należy do prywatnego podmiotu. Według projektu uchwały tereny te mają zostać zamienione.

W sierpniu zeszłego roku Rada Miasta z inicjatywy radnych PiS przyjęła projekt uchwały dotyczący sposobu zagospodarowania terenów między ul. Podwisłocze, a Wisłokiem.

- Uchwała z sierpnia podkreśla specyficzny charakter tego terenu, który powinien zostać zaadaptowany jako teren rekreacyjny z terenami zielonymi, bezpośrednio nawiązując do bulwarów po drugiej stronie rzeki. Dzisiaj jesteśmy w momencie gdy bardzo ważna działka w kontekście zagospodarowania całej tej przestrzeni, ma zostać zamieniona i obawiamy się, że z przeznaczeniem budowlanym - twierdzi Marcin Fijołek przewodniczący klubu PiS w Radzie Miasta.

Według przewodniczącego Marcina Fijołka zamiana działek nie jest złym rozwiązaniem, ale tylko wtedy gdy wcześniej zostanie stworzony solidny plan zagospodarowania tych terenów.

- Nie mówimy „nie” zamianom działek, ale w interesie władz miasta jest stworzenie koncepcji zagospodarowania tego terenu. Ziemia, za którą chce zamienić się miasto również jest terenem atrakcyjnym. ale miasto ma inne możliwości, na przykład zamianę innej działki, a nie tej konkretnej, która jest we wspomnianym projekcie uchwały. Została zachwiana kolejność działań co do tych terenów. Miasto powinno w pierwszej kolejności stworzyć plan zagospodarowania tego obszaru - uważa Marcin Fijołek.

Klub radnych PiS będzie na wtorkowej sesji Rady Miasta będzie wnioskował o zdjęcie projektu uchwały z planu obrad oraz o głębsze zastanowienie się nad tym pomysłem.

- Projekt tej uchwały powinien zostać poddany szerszej dyskusji i konsultacjom społecznym, ponieważ ta działka ma kluczowe znaczenie dla rozwoju terenu Podwisłocza. Będziemy wnioskowali o zdjęcie tego punktu z porządku obrad oraz złożymy interpelację, w której zamierzmy zapytać władze miasta w jaki sposób uchwała z sierpnia jest realizowana - mówi przewodniczący klubu PiS.

Na wtorkowej sesji okaże się czy apele i starania radnych PiS okażą się skuteczne.

Wokul

Tereny, które mają być zamienione
Fot. Materiały Urzędu Miasta Rzeszowa

  

Redaktor naczelny: Barbara Kędzierska
Wydawca
"Siedem - Barbara Kędzierska"
PORTAL INFORMACJI I OPINII
redakcja@czytajrzeszow.pl
35-026 Rzeszów, ul. Reformacka 4