We wtorek w Rzeszowie konferencja o geotermii. Wstęp wolny dla wszystkich!

KATEGORIA: GOSPODARKA / 8 października 2018

Fot. Wikimedia Commons

Już jutro, we wtorek, 9 października o godz. 11.00, w Hotelu Prezydenckim w Rzeszowie (wejście od strony al. Kopisto) odbędzie się otwarta konferencja ekspertów, inżynierów i samorządowców o nowych możliwościach dla wykorzystania energii geotermalnej na Podkarpaciu. Pisaliśmy już o niej TUTAJ.

Co najważniejsze, konferencja w pierwszym rzędzie skierowana do samorządowców, osób odpowiedzialnych za systemy ciepłownicze czy ochronę środowiska ma charakter otwarty. Dlatego mogą w niej brać udział wszyscy zainteresowani tym tematem, a wstęp jest wolny.

Sprawne wykorzystanie źródeł geotermalnych i zastosowanie ich do ogrzewania, dla przeciętnego mieszkańca mogłoby oznaczać znaczne oszczędności w rachunkach za ciepło. Drugą bardzo ważną korzyścią byłoby istotne ograniczenie zanieczyszczeń powstających w wyniku spalania paliw kopalnych.

Organizatorem konferencji jest stowarzyszenie Podkarpacki Klub Samorządności. Zapraszamy do odwiedzenia strony FB poświęconej szansom wykorzystania w Rzeszowie i na Podkarpaciu energii geotermalnej: https://www.facebook.com/Energia-geotermalna-w-Rzeszowie-i-na-Podkarpaciu-480561715761457/?modal=admin_todo_tour

Ponadto na Facebooku pod adresem: https://www.facebook.com/events/296014617658714/ utworzono wydarzenie związane z organizacją konferencji, gdzie można śledzić wszelkie bieżące informacje z nią związane.

Red.

  

Redaktor naczelny: Barbara Kędzierska
Wydawca
"Siedem - Barbara Kędzierska"
PORTAL INFORMACJI I OPINII
redakcja@czytajrzeszow.pl
35-026 Rzeszów, ul. Reformacka 4