Taki jubileusz, to jest coś! RARR z sukcesem działa od 25 lat!

KATEGORIA: GOSPODARKA / 2 stycznia 2019

Na portalu CzytajRzeszów.pl mogli Państwo wielokrotnie czytać o różnego rodzaju inicjatywach podejmowanych przez Rzeszowską Agencję Rozwoju Regionalnego, zwłaszcza takich inicjatywach, które wspomagają powstanie i działalność mikro, małych i średnich przedsiębiorstw, oraz wspierają wszelkiego rodzaju inicjatywy ubogacające regionalną gospodarkę. Aż trudno uwierzyć, że minęło już 25 lat od dnia, gdy Agencja Rozwoju Regionalnego powołana została do życia w Rzeszowie. Jest jedną z najprężniej działających Agencji Rozwoju Regionalnego w Polsce. Instytucja ta poprzez wdrażanie licznych programów, jak również szkoleń otwierających na nowe rozwiązania i technologie aktywną zawodowo społeczność naszego regionu, sama także inwestuje w swój rozwój. Poprzez swoje działania RARR wspomaga młodych przedsiębiorców w rozwijaniu swojej działalności, a co za tym idzie wzbogacaniem naszego miasta i regionu niejednokrotnie absolutnie zaskakującymi rozwiązaniami w dziedzinie gospodarki i nowych technologii, które tu wykiełkowały i mocno zaznaczyły swoją obecność w świecie. A dzieje się to także za sprawą powstałego 15 lat temu w ramach RARA Podkarpackiego Parku Naukowo Technologicznego AEROPOLIS.

W 2004 roku na mocy uchwały samorządu Województwa Podkarpackiego powołany został do życia Podkarpacki Park Naukowo Technologiczny AEROPOLIS, który działa na terenie podrzeszowskiej Jasionki. To właśnie tutaj przedsiębiorcy z interesującymi pomysłami na biznes mogą znaleźć swego rodzaju opiekę od pierwszych kroków swojej działalności. Ich pomysły i działalność jest wspierana na każdym etapie, począwszy od otrzymania przestrzeni pod działalność, po współpracę ekspertów i wsparcie w gąszczu przepisów, by przedsiębiorca mógł skupić swoją aktywność nie na sprawach okołobiznesowych ale na właściwym pomyśle i produkcie, jaki chce rozwijać.

Tuż przed minionymi Świętami Bożego Narodzenia, w Filharmonii Podkarpackiej obecni i byli pracownicy Rzeszowskiej Agencji Rozwoju Regionalnego i Podkarpackiego Parku Naukowo-Technologicznego świętowali swoje sukcesy oraz ważne jubileusze 25 i 15 lat istnienia, a także kreatywnej działalności na rzecz przedsiębiorców i regionu.

Dla wielu zgromadzonych gości był to bardzo wzruszający moment, przedstawiciele władz rządowych, samorządowych oraz posłowie, ale przede wszystkim przedsiębiorcy, którzy dziś są tuzami w branży chociażby lotniczej, a zaczynali na Podkarpaciu z RARRem i PPNT - AEROPOLIS, wymieniali liczne sukcesy tych instytucji ale także podkreślali wagę osób tworzących te instytucje, pracujących tu przez lata i czynnie wspierających, dosłownie na każdym etapie raczkujący pomysł na biznes.

Red.

Pracownicy RARR nagrodzeni za ich długoletnią pracę na gali jubileuszowej RARR i AEROPOLIS odbywającej się w Filharmonii Podkarpackiej.
Fot. Paweł Bialic

Fot. Paweł Bialic

Mariusz Bednarz - Prezes Rzeszowskiej Agencji Rozwoju Regionalnego.
Fot. Paweł Bialic

Władysław Ortyl - Marszałek Województwa Podkarpackiego.
Fot. Paweł Bialic

Fot. Paweł Bialic

Adam Hamryszczak - Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Inwestycji i Rozwoju.
Fot. Paweł Bialic

Fot. Paweł Bialic

Prezes Rzeszowskiej Agencji Rozwoju Regionalnego Mariusz Bednarz uchwycony w trakcie krojenia jubileuszowego tortu.
Fot. Barbara Kędzierska

Fot. Barbara Kędzierska

Fot. Barbara Kędzierska

  

Redaktor naczelny: Barbara Kędzierska
Wydawca
"Siedem - Barbara Kędzierska"
PORTAL INFORMACJI I OPINII
redakcja@czytajrzeszow.pl
35-026 Rzeszów, ul. Reformacka 4