Promują bolid i nawiązują kontakty – Politechnika i RARR na Targach Wschodnich

KATEGORIA: GOSPODARKA / 24 stycznia 2019

Bolid PMT_02 i stoisko Politechniki Rzeszowskiej
Fot. Karol Woliński

Dzisiaj (czwartek, 24 stycznia) oraz jutro w Centrum Wystawienniczo-Kongresowym G2A Arena przy okazji Forum Europa-Ukraina, odbywają się III Targi Wschodnie, podczas których przedsiębiorcy z wielu różnych branż oraz instytucje chcą zaprezentować swoje usługi czy produkty, a także nawiązać nowe kontakty biznesowe. TUTAJ można zobaczyć fotorelację z tego wydarzenia.

Rzeszowska Agencja Rozwoju Regionalnego S.A. po raz drugi bierze udział w Targach Wschodnich. Dawid Adamski, który reprezentował RARR w imprezie uważa, że udział w tego typu inicjatywach pomaga w nawiązywaniu nowych kontaktów biznesowych.

- Po zeszłorocznych targach otrzymaliśmy wiele zapytań w sprawie współpracy ze strony ukraińskich kontrahentów. Tego typy targi to świetna forma promocji dla każdej firmy czy instytucji, która szuka nowych kierunków rozwoju - mówi Dawid Adamski.

RARR chce zachęcić na targach ukraińskich przedsiębiorców, do tego aby inwestować również w Polsce.

- Promujemy nasz inkubator, czekamy na ukraińskich przedsiębiorców, którzy chcieliby dołączyć do tego projektu i rozwijać swój biznes u nas na miejscu. Ponadto mamy również projekt Platform Startowych o budżecie ponad 20 mln zł i podobnie szukamy również przedsiębiorców chętnych do skorzystania z tej inicjatywy - powiedział przedstawiciel Rzeszowskiej Agencji Rozwoju Regionalnego.

Stoisko Rzeszowskiej Agencji Rozwoju Regionalnego
Fot. Karol Woliński

W Targach Wschodnich udział wzięły również rzeszowskie uczelnie – Politechnika Rzeszowska oraz Uniwersytet Rzeszowski, które postawiły przede wszystkim na promocję swoich stoisk. Zdecydowanie wyróżniła się Politechnika, której studenci z koła naukowego PRz Racing Team pokazali gościom targów skonstruowany przez studentów bolid wyścigowy PMT_02.

- Chcieliśmy zaprezentować możliwości studentów Politechniki Rzeszowskiej i dzisiaj prezentujemy zbudowany przez studentów prototyp bolidu wyścigowego. Pojazd został w pełni zaprojektowany i skonstruowany przez nas – mówi nam Bartłomiej Zachara, wiceprezes PRz Racing Team.

Bolid PMT_02 jest już drugim pojazdem stworzonym przez studentów Politechniki. Jak zapowiadają twórcy, w tym momencie rozpoczynają pracę nad kolejną maszyną.

- Konstrukcja tego pojazdu trwała około dwóch lat. Teraz jesteśmy na etapie trzeciego samochodu. Budowa takiego pojazdu wygląda w ten sposób, że my dostajemy regulamin skonstruowania samochodu, a następnie musimy zbudować go spełniając warunki regulaminu – wyjaśnia Bartłomiej Zachara.

Bolid zbudowany przez studentów Politechniki Rzeszowskiej jest oczywiście gotowy do jazdy i brał już udział w zawodach wyścigowych i nie tylko, gdzie uzyskał bardzo dobry rezultat.

- Występujemy tym samochodem na torze, samochód wystąpił na jednej edycji Formula Student Andorra, w której zajęliśmy wysokie 2 miejsce. W turnieju poza jazdą samochodem przedstawiliśmy również projekt samochodu, sposób realizacji, jego wykorzystanie oraz kosztorys - opowiada wiceprezes PRz Racing Team.

Koszt budowy omawianego pojazdu to około 160 tys. złotych. Według twórców bolid waży 230 kilogramów i osiąga prędkość 100 km/h w ciągu 3,8 sekundy.

W III Targach Wschodnich według organizatorów udział bierze ponad 100 uczestników, którzy chcą jak najlepiej wypaść w oczach odwiedzających targi.

Karol Woliński

Bolid PMT_02 i Bartłomiej Zachara, wiceprezes PRz Racing Team
Fot. Karol Woliński

Bolid PMT_02
Fot. Karol Woliński

  

Redaktor naczelny: Barbara Kędzierska
Wydawca
"Siedem - Barbara Kędzierska"
PORTAL INFORMACJI I OPINII
redakcja@czytajrzeszow.pl
35-026 Rzeszów, ul. Reformacka 4