Zmiana terminu Kongresu 590. Rejestracja na IV edycję otwarta!

KATEGORIA: GOSPODARKA / 13 sierpnia 2019

Patronatu honorowego Kongresowi 590 udzielił prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda.
Fot. Paweł Bialic

Jak poinformowali organizatorzy Kongresu 590 odbędzie się on kilka dni później niż pierwotnie planowano (3-4 października). Powodem przesunięcia jest szczyt Grupy Wyszehradzkiej. Termin uległ zmianie ze względu na obowiązki prezydenta RP związane z tym wydarzeniem. Czwarta edycja Kongresu 590 odbędzie się zatem 7 i 8 października 2019 r. w Centrum Wystawienniczo – Kongresowym G2A Arena w Jasionce koło Rzeszowa. Rejestracja dla uczestników została już otwarta.

Patronatu honorowego Kongresowi 590 udzielił prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda. Zaproszenie przyjął również premier Mateusz Morawiecki. Według organizatorów lista zapowiadanych gości dobitnie świadczy o tym, że Kongres 590 – również w tym roku – potwierdzi swoje miejsce jako najważniejsze wydarzenie gospodarcze w Polsce.

- 590 to cyfry, od których zaczyna się kod kreskowy na każdym polskim produkcie. To jeden z symboli polskiej gospodarki. Te trzy cyfry symbolizują polską jakość i innowację. To właśnie od nich bierze swoją nazwę jedno z najważniejszych wydarzeń gospodarczych w Polsce – Kongres 590 - wyjaśniają ideę wydarzenia jego organizatorzy. - Przed nami czwarta, przełomowa edycja Kongresu 590. Wyjątkowa formuła, warsztaty tematyczne, dobór mówców i panelistów, gwiazd biznesu, ekonomii oraz wielu innych dziedzin. Kongres 590 to dwa dni intensywnych debat o przyszłości Polskiej gospodarki, a także rozwiązywanie problemów polskiej przedsiębiorczości. To wyjątkowe miejsce, gdzie biznes spotyka się ze światem nauki i administracji. To 30 godzin realnego networkingu, setki zawartych umów i tysiące kontaktów biznesowych.

Jak dodają organizatorzy, większość spraw organizacyjnych jest już dopięta. Politycy, przedsiębiorcy, naukowcy, eksperci będą w tym roku uczestniczyć w ponad 100 panelach, które zostaną podzielone na dziewięć bloków tematycznych. Pierwszy nosi tytuł „Nowe wyzwania”, drugi – „Przemysł, energetyka, infrastruktura”, trzeci – „Elektromobilność i transport niskoemisyjny”, a czwarty to „Wybieram 590”. Kolejne bloki będą dotykać takich zagadnień, jak: „Nowoczesny biznes – nowoczesne instytucje”, „Polska – Europa – Świat”, „Międzypokoleniowa solidarność społeczna”, „Nauka, innowacje, rewolucje” oraz „Zrównoważony system finansowy”.

Łukasz Oprawski, prezes Kongresu 590, poinformował, że w tym roku po raz pierwszy zostanie zorganizowanych dziewięć warsztatów, które będą praktycznym uzupełnieniem dla kongresowych debat. Każdy z warsztatów potrwa godzinę a jego uczestnicy będą szukali rozwiązań konkretnych problemów administracyjno-gospodarczych. Te rozwiązania zostaną sformułowane w postulaty, które trafią do właściwych organów administracji publicznej.

Organizatorzy spodziewają się, że liczba uczestników tegorocznego Kongresu 590 pobije ubiegłoroczny rekord, gdy do Jasionki przyjechało ponad 6 tys. osób, a obrady relacjonowało blisko 600 dziennikarzy.

– Popularność Kongresu 590 rośnie, gdyż wśród polskich przedsiębiorców istnieje duże zapotrzebowanie na taką formułę spotkań i debat, która przełamuje bariery między światem biznesu i polityki – wyjaśnia Oprawski.

Rejestracja uczestników Kongresu 590 pod adresem: rejestracja.kongres590.pl

Red.

  

Redaktor naczelny: Barbara Kędzierska
Wydawca
"Siedem - Barbara Kędzierska"
PORTAL INFORMACJI I OPINII
redakcja@czytajrzeszow.pl
35-026 Rzeszów, ul. Reformacka 4