W sobotę i niedzielę z powodu biegów zmiany w kursowaniu autobusów

KATEGORIA: KOMUNIKACJA / 5 października 2018

Fot. Paweł Bialic

Zarząd Transportu Miejskiego w Rzeszowie informuje, że w sobotę i niedzielę (6 i 7 października) w związku z organizowanymi w tych dniach imprezami sportowymi zamknięte zostaną niektóre ulice Rzeszowa. O tych imprezach piszemy TUTAJ.

W związku z tym ZTM przedstawia wykaz zamkniętych ulic i plan objazdów dla komunikacji miejskiej. Zmiany w kursowaniu autobusów nastąpią na liniach: 2, 5, 6, 7, 8, 10, 11, 12, 13, 26, 31, 34 i 37.

Sobota (6.10.2018)

w godz. ok. 6.00 – 11.30 zamknięta al. Kopisto (po str. Uniwersytetu Rzeszowskiego),

w godz. ok. 6.00 – 14.00 zamknięta al. Kopisto (po str. Urzędu Skarbowego),

w godz. ok. 11.00 – 13.00 zamknięte Most Zamkowy oraz ul. Kilara po stronie Hali na Podpromiu, ul. Hetmańska (od pl. Śreniawitów do skrzyżowania z ul. W. Pola),

Linia nr 2 – (kier. Kard. K. Wojtyły)

- w godz. ok. 6.00 – 11.00 i ok. 13.00 – 14.00 do Kilara trasą bez zmian, następnie Podwisłocze, al. Powst. Warszawy do Sikorskiego i dalej trasą bez zmian,

- w godz. ok. 11.00 – 13.00 do Lisa Kuli trasą bez zmian następnie Dąbrowskiego, W. Pola, al. Powst. Warszawy do Sikorskiego i dalej trasą bez zmian,

- w godz. ok. 6.00 – 11.30 (kier. Bł. Karoliny); do Sikorskiego trasą bez zmian, następnie Powst. Warszawy, Podwisłocze do Kilara i dalej trasą bez zmian.

Linia nr 11

- w godz. ok. 6.00 - 14.00 (kier. Niepodległości); do Powst. Warszawy stadion trasą bez zmian, następnie prosto do Rejtana, Niepodległości.

- w godz. ok. 6.00 – 11.30 (kier. Potockiego); Niepodległości, Rejtana, Powst. Warszawy i dalej trasą bez zmian.

Linia nr 26

- w godz. ok. 6.00 – 11.00 i ok. 13.00 – 14.00 (kier. Cienista); do Powst. Warszawy stadion trasą bez zmian, następnie prosto do Rejtana, Niepodległości i dalej trasą bez zmian,

- w godz. ok. 6.00 – 11.30 (kier. Krakowska); do Niepodległości trasą bez zmian, następnie Rejtana, Powst. Warszawy, Hetmańską i dalej trasą bez zmian,

- w godz. ok. 11.00 – 13.00 (kier. Cienista); do Lisa Kuli trasą bez zmian, następnie Dąbrowskiego, W. Pola, Hetmańską, Powst. Warszawy, Rejtana do Niepodległości i dalej trasą bez zmian. (kier. Krakowska); do Hetmańskiej (stadion), W. Pola, Dąbrowskiego, Lisa Kuli i dalej trasą bez zmian.

Linie nr 10 i 31

- w godz. ok. 11.00 – 13.00 (kier. Sikorskiego); do Szopena trasami bez zmian, następnie Kilara, Dąbrowskiego, W. Pola, Hetmańską, Powst. Warszawy stadion i dalej trasami bez zmian. Powrót trasami bez zmian.

Linie nr 5, 6, 7, 12, 13 i 37

- w godz. ok. 11.00 – 13.00 (kier. Nowe Miasto) do Kilara trasami bez zmian, następnie Dąbrowskiego, W. Pola, Hetmańską i dalej trasami bez zmian.

Powrót do Hetmańskiej (stadion) trasami bez zmian, następnie W. Pola, Dąbrowskiego, Szopena (obok Zamku) z pominięciem Kilara i dalej trasami bez zmian.

Linie nr 8 i 34

- w godz. ok. 11.00 – 13.00 (kier. Nowe Miasto) do Lisa Kuli trasami bez zmian, następnie Dąbrowskiego, W. Pola, Hetmańską i dalej trasami bez zmian.

Powrót do Hetmańskiej (stadion) trasami bez zmian, następnie W. Pola, Dąbrowskiego, Lisa Kuli i dalej trasami bez zmian.

Niedziela (7.10.2018)

w godz. ok. 6.00 – 16.30 zamknięta Kopisto (w obu kierunkach),

w godz. ok. 7.00 – 15.30 zamknięte Podwisłocze, Kwiatkowskiego (prawy pas w stronę Jana Pawła II),

w godz. ok. 8.30 – 15.30 zamknięte Szopena, Targowa i Kilara,

Linia nr 2 (kier. Kard. K. Wojtyły); do Lisa Kuli trasą bez zmian, następnie Hetmańską, Powst. Warszawy do Sikorskiego i dalej trasą bez zmian.

Powrót trasą:

do Sikorskiego bez zmian, następnie Powst. W-wy, Hetmańską, Lisa Kuli i dalej trasą bez zmian.

Linia nr 5 (kier. Matysówka); do Bardowskiego trasą bez zmian, następnie Pl. Wolności, Cieplińskiego, Lisa Kuli do Hetmańskiej i dalej trasą bez zmian.

Powrót trasą: Matysówka do Hetmańskiej bez zmian, następnie Lisa Kuli, Cieplińskiego, Piłsudskiego, Dworzec PKP, Siemieńskiego i dalej trasą bez zmian.

Linia nr 6 (kier. Słocińska); do Krakowskiej trasą bez zmian, następnie Cieplińskiego, Lisa Kuli, Hetmańską i dalej trasą bez zmian.

Powrót trasą: do Hetmańskiej bez zmian, następnie Lisa Kuli, Cieplińskiego, Piłsudskiego i dalej trasą bez zmian.

Linia nr 7 (kier. Siedliska); Pl. Kilińskiego, Pl. Wolności (galeria), Cieplińskiego, Lisa Kuli, Hetmańską, Powst. Warszawy do Sikorskiego, Strażacką, Miłą, Gościnną, Jachowicza do Kwiatkowskiego i dalej trasą bez zmian.

Powrót trasą: do Hetmańskiej bez zmian, następnie Lisa Kuli, Cieplińskiego, Piłsudskiego, Dworzec PKP.

Linia nr 10 (kier. Łukasiewicza); do Mochnackiego trasą bez zmian, następnie Lisa Kuli, Hetmańską, Powst. Warszawy i dalej trasą bez zmian.

Powrót trasą: do Powst. Warszawy trasą bez zmian, następnie Hetmańską, Lisa Kuli, Mochnackiego i dalej trasą bez zmian.

Linia nr 11 (kier. Niepodległości); do Powst. Warszawy stadion trasą bez zmian, następnie prosto do Rejtana, Niepodległości.

Powrót trasą: Niepodległości, Rejtana, Powst. Warszawy i dalej trasą bez zmian.

Linia nr 12 (kier. Budziwojska); do Bardowskiego trasą bez zmian, następnie Pl. Wolności, Cieplińskiego, Lisa Kuli, Hetmańską, Powst. Warszawy do Sikorskiego, Strażacką, Miłą, Gościnną, Jachowicza do Kwiatkowskiego i dalej trasą bez zmian.

Powrót trasą: do Hetmańskiej bez zmian, następnie Lisa Kuli, Cieplińskiego, Piłsudskiego, Dworzec PKP, Siemieńskiego i dalej trasą bez zmian.

Linia nr 13 (kier. Lwowska szpital); do Marszałkowskiej trasą bez zmian, następnie Cieplińskiego, Lisa Kuli, Hetmańską i dalej trasą bez zmian.

Powrót trasą: do Hetmańskiej trasą bez zmian, następnie Lisa Kuli, Cieplińskiego, Marszałkowską i dalej trasą bez zmian.

Linia nr 26 (kier. Cienista); do Powst. Warszawy stadion trasą bez zmian, następnie prosto do Rejtana, Niepodległości i dalej trasą bez zmian.

Powrót trasą: do Niepodległości bez zmian, następnie Rejtana, Powst. Warszawy, Hetmańską i dalej trasą bez zmian.

Linia nr 31 (kier. Sikorskiego); do Marszałkowskiej trasą bez zmian, następnie, Cieplińskiego, Lisa Kuli, Hetmańską, Powst. Warszawy, Sikorskiego, Strażacką do Miłej.

Powrót trasą: do Powst. Warszawy trasą bez zmian, następnie Hetmańską, Lisa Kuli, Cieplińskiego do Marszałkowskiej i dalej trasą bez zmian,

Linia nr 37 (kier. Przylasek); do Marszałkowskiej trasą bez zmian, następnie Cieplińskiego, Lisa Kuli, Hetmańską i dalej trasą bez zmian.

Powrót trasą: do ul Hetmańskiej bez zmian, następnie Lisa Kuli, Cieplińskiego, Marszałkowską i dalej trasą bez zmian.

Dodatkowo w związku z w/w imprezą (niedziela 7.10.2018 r.) wystąpią utrudnienia w ruchu drogowym na Powst. Warszawy (Stadion Miejski do Dąbrowskiego), Dąbrowskiego, Lisa Kuli, Cieplińskiego, Piłsudskiego; pl. Wolności, polegające na zajętym przez uczestników biegu prawym pasie ruchu. Autobusy przemieszczać będą się lewym pasem ruchu z obowiązkiem zatrzymywania się na wysokości zatok przystankowych, z zachowaniem należytej ostrożności przy wsiadaniu i wysiadaniu pasażerów. Przejazd przez pl. Śreniawitów (Lisa Kuli – Hetmańska) odbywał się będzie tylko dla autobusów.

Na odcinkach nie objętych objazdami obowiązują czasy odjazdów wg rozkładu jazdy, natomiast na trasach objazdów obowiązują wszystkie przystanki.

Red.

  

Redaktor naczelny: Barbara Kędzierska
Wydawca
"Siedem - Barbara Kędzierska"
PORTAL INFORMACJI I OPINII
redakcja@czytajrzeszow.pl
35-026 Rzeszów, ul. Reformacka 4