Kolejne 75 zapadających się studzienek na ulicach do wymiany. Jest przetarg

KATEGORIA: KOMUNIKACJA / 5 lutego 2019

Ubiegłoroczne prace przy wymianie studzienek
Fot. Paweł Bialic

Obietnice stały się faktem i miejscy urzędnicy ogłosili przetarg na wymianę kolejnych kilkudziesięciu zapadających się studzienek na rzeszowskich ulicach. O tym problemie pisaliśmy już kilka razy i kierowcom jeżdżącym po Rzeszowie nie trzeba wyjaśniać na czym on polega.

W ubiegłym roku miasto zdecydowało się w końcu na rozpoczęcie wymiany części studzienek na takie, które już mają się nie zapadać. Pomaga w tym technologia włazów samopoziomujących się, czyli mówiąc potocznie tzw. studzienek pływających. W 2018 r. zmodernizowano w ten sposób 67 studzienek. Kosztowało to ponad 284 tys. zł. Wydaje się, że technologia zdała egzamin i w miejscach gdzie wymieniono studzienki (łatwo je odróżnić po okręgu ciemniejszego asfaltu wokół nowej studzienki) problem ulicznych zapadlisk na razie zażegnano. To oczywiście dopiero początek, bo studzienek wymagających wymiany jest jeszcze w mieście multum.

Kilka dni temu ogłoszono kolejny przetarg. Tym razem do wymiany i regulacji włazów kanalizacji deszczowej w technologii włazów samopoziomujących przewidziano 75 studzienek. Termin wykonania umowy jaki zapisano w specyfikacji przetargowej jest dość odległy - to 29 listopada. Firma, która wygra przetarg będzie musiała udzielić gwarancji na okres minimum 60 miesięcy od dnia odbioru końcowego studzienek. Na oferty wykonawców urzędnicy czekają do 15 lutego.

Tomasz Wrzesiński

  

Redaktor naczelny: Barbara Kędzierska
Wydawca
"Siedem - Barbara Kędzierska"
PORTAL INFORMACJI I OPINII
redakcja@czytajrzeszow.pl
35-026 Rzeszów, ul. Reformacka 4