Od 18 marca zmiany na „kole”. Linia 0A pojedzie przez plac Wolności

KATEGORIA: KOMUNIKACJA / 13 marca 2019

Fot. Karol Woliński

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami Zarząd Transportu Miejskiego w Rzeszowie wprowadzi od poniedziałku, 18 marca zmiany rozkładów linii nr 0A i 0B oraz dodatkowo również linii 8.

Na wszystkich tych liniach wydłużone zostały czasy przejazdów. Ważna zmiana dotyczy ponadto linii nr 0A, na której autobusy będą kursowały przez plac Wolności z pominięciem przystanku Głowackiego ZUS.

Dodatkowo na linii nr 8 nastąpi zwiększenie ogólnej ilości kursów, w tym kursów do i z Rudnej Wielkiej. Dla przykładu liczba odjazdów na „ósemce” z przystanku Sikorskiego pętla w dni powszednie wzrośnie z 28 do 35, w soboty z 23 do 25, a w niedziele i święta z 20 do 23.

To kolejne zmiany w rozkładach komunikacji miejskiej wprowadzane przez ZTM. Od 1 marca obowiązują zmienione rozkłady na liniach nr 3, 18, 19, 20, 28, 45 i 56. Nowe rozkłady linii 0A i 0B też miały zostać wprowadzone od początku miesiąca, ale jak tłumaczyli urzędnicy „przesuniecie w czasie terminu ich obowiązywania związane jest z koniecznością lepszego dopasowania tych rozkładów z rozkładami innych linii, tak aby pasażerowie mieli możliwości swobodnego przesiadania się.” Według zapowiedzi płynących z ZTM zmiany na kolejnych liniach będą wprowadzane sukcesywnie. Wydłużenie czasów przejazdów ma zmniejszyć opóźnienia autobusów, które w ostatnich miesiącach stały się prawdziwą zmorą w Rzeszowie.

- Jestem zadowolony z wprowadzanych zmian w rozkładach jazdy. Szczególnie cieszy mnie fakt zmiany trasy linii 0A. Jest to wynik naszych rozmów z Zarządem Transportu Miejskiego - komentuje zmiany rozkładów Kamil Rejman, wiceprezes Podkarpackiego Stowarzyszenia Miłośników Komunikacji. - Taka zmiana umożliwi pasażerom łatwą przesiadkę na linie jadące w głąb miasta. Spacer spod ZUS-u przy ul. Głowackiego na plac Wolności był kłopotliwy zwłaszcza dla osób starszych. Będziemy nadal współpracować z Zarządem Transportu Miejskiego w celu poprawienia komunikacji w Rzeszowie z punktu widzenia pasażera.

Red.

  

Redaktor naczelny: Barbara Kędzierska
Wydawca
"Siedem - Barbara Kędzierska"
PORTAL INFORMACJI I OPINII
redakcja@czytajrzeszow.pl
35-026 Rzeszów, ul. Reformacka 4