Eskaubei & Tomek Nowak Quartet: dziś o godz. 18.00 premiera „Nic na pewno”

KATEGORIA: KULTURA / 30 lipca 2020

Eskaubei & Tomek Nowak Quartet
Fot. Kuba Kowalski

W czwartkowe popołudnie (30 lipca) odbędzie się premiera utworu „Nic na pewno” inspirowanego powieścią „Siedem dalekich rejsów” Leopolda Tyrmanda w wykonaniu zespołu Eskaubei & Tomek Nowak Quartet z gościnnym udziałem rapera Proceente. Utwór będzie można usłyszeć o godz. 18.00 na oficjalnym kanale zespołu w serwisie YouTube. „Nic na pewno” zostanie także okraszony animacją autorstwa Kuby Kowalskiego.

Link do premierowego utworu:

Muzyczny Tyrmand to projekt inspirowany twórczością Leopolda Tyrmanda. Zespół Eskaubei & Tomek Nowak Quartet biorąc na warsztat takie powieści jak: „Siedem dalekich rejsów”, „Zły, „Filip” oraz „Dziennik 1954”, przepuści je przez swoją artystyczną wrażliwość i podda własnym interpretacjom, w efekcie czego słuchacze otrzymają 4 premierowe utwory.

- Około jazzowa formuła muzyczna w połączeniu z rapowanym słowem, wydaje się dziś formą wypowiedzi najtrafniej odzwierciedlającą charakter twórczości i osobowości Leopolda Tyrmanda, a także doskonałą formułą do świętowania ustanowionego w 2020, roku Leopolda Tyrmanda – mówią o projekcie artyści.

Gościnnie w utworach usłyszymy takich artystów jak: Eldo, Proceente oraz Afrojax. Za oprawę wizualną projektu odpowiedzialny jest Kamil Jaczyński, który przygotował dedykowane obrazy do każdego z utworów. Premierze każdego utworu będzie towarzyszyć podcast muzyków, mówiący o procesie twórczym projektu, a także inspiracjach względem twórczości Leopolda Tyrmanda. Pojawią się także goście specjalni.

W kolejnych miesiącach odbędą się premiery następnych utworów powstałych w projekcie:

30.08.2020, godz 18.00 – premiera on-line utworu inspirowanego powieścią „Zły” - EiTNQ feat Afrojax.

30.09.2020, godz. 18.00 - premiera on-line utworu inspirowanego powieścią „Dziennik 1954”, EiTNQ feat Eldo

30.10.2020, godz. 18.00 - premiera on-line utworu inspirowanego powieścią „Filip” – EiTNQ

Wydarzenie Muzyczny Tyrmand na Facebooku:

https://www.facebook.com/events/301035547945544/

Kam.

Fot. Materiały prasowe

Grafika przewodnia „Nic na pewno”, autor Kamil Jaczyński
Fot. Materiały prasowe

  

Redaktor naczelny: Barbara Kędzierska
Wydawca
"Siedem - Barbara Kędzierska"
PORTAL INFORMACJI I OPINII
redakcja@czytajrzeszow.pl
35-026 Rzeszów, ul. Reformacka 4