Na 9. urodziny Millenium Hall spektakularny pokaz dzieł Beksińskiego. FILM

KATEGORIA: KULTURA / 5 października 2020

Konferencja prasowa zapowiadająca otwarcie wystawy czasowej o nazwie „Beksiński – wystawa jakiej nie było”.
Fot. Paweł Bialic

„Beksiński – wystawa jakiej nie było” to spektakularne wydarzenie artystyczne, które rozpocznie się w Rzeszowie już w najbliższą środę 7 października. Z okazji 9 urodzin Centrum Kulturalno-Handlowego Millenium Hall mieszkańcy Rzeszowa oraz regionu będą mieli wyjątkową okazję obejrzeć nieznane obrazy mistrza Beksińskiego. Unikatowe dzieła, które są prezentowane szerszej publiczności tylko przy wyjątkowych okazjach. Co warto zaznaczyć, to fakt, że dzieła te będzie można oglądać także jako ożywione formy. Jednym słowem, będzie można (prawie dosłownie) wejść w obrazy Beksińskiego. Na zainteresowanych czekać będzie sztuka podana w formie wielkiego multimedialnego spektaklu. Prezentowane będą filmy o Zdzisławie Beksińskim. Odbędą się także wyjątkowe, edukacyjne wykłady, spotkania przybliżające w bardzo interesujący sposób młodym odbiorcom sztukę Beksińskiego.

Do stworzenia tego projektu zaangażowani zostali uznani artyści sztuk wizualnych. Prezentacja prac w olbrzymich formatach, odpowiednio udźwiękowionych muzyką, której słuchał Beksiński tworząc, to z pewnością będzie niecodzienne przeżycie dla wszystkich zwiedzających tę wystawę.

Choć Zdzisława Beksińskiego już od dawna nie ma wśród nas, to scheda artystyczna jaką pozostawił po sobie wciąż odkrywana jest na nowo. Dzieje się tak choćby przy okazji takich właśnie wydarzeń jak to, które już w tym tygodniu zainaugurowane zostanie w Milenium Hall. Z pewnością mistrz Zdzisław Beksiński, miłośnik nowinek technologicznych ucieszyłby się, że jego dzieła zyskają taką możliwość ekspozycji. Dzięki temu z pewnością sztuka artysty będzie mogła znaleźć uznanie i zachwycić współczesnego odbiorcę, szczególnie tego najmłodszego.

O szczegółach wystawy posłuchacie poniżej w naszym materiale filmowym.

Realizacja: Paweł Bialic, rozmawiała: Barbara Kędzierska

To wyjątkowe wydarzenie współorganizowane jest przez Muzeum Historyczne w Sanoku, Fundację Beksiński, Centrum Kulturalno-Handlowe Millenium Hall oraz Miasto Sanok.

Wystawę czasową oglądać będzie można przez dwa tygodnie od 8 do 22 października, w godzinach od 13.00 do 20.00 (Millenium Hall na poziomie 2). Bilety można zakupić w punkcie INFO w Millenium Hall na poziomie 0 oraz w aplikacji GOING. Bilety w cenie: normalny – 20 zł i ulgowy 15 zł.

Viperis

  

Redaktor naczelny: Barbara Kędzierska
Wydawca
"Siedem - Barbara Kędzierska"
PORTAL INFORMACJI I OPINII
redakcja@czytajrzeszow.pl
35-026 Rzeszów, ul. Reformacka 4