Nowy teatr w mieście. To będzie kopalnia humoru. Premiera w niedzielę

KATEGORIA: KULTURA / 17 października 2018

Jacek Kawalec, Darek Niebudek, Jarek Babula i Beata Zarembianka, czyli AVE TEATR w swojej najnowszej sztuce "Kobieta na zamówienie".
Fot. Paweł Bialic

Nie możemy skarżyć się na to, że w Rzeszowie nie ma gdzie i na co wybrać się do teatru. Po pierwsze mamy dwa teatry instytucjonalne, a do tego pięć komercyjnych, nie licząc już tych młodzieżowych, w których repertuar jest także całkiem ciekawy. Ja jednak dziś chciałam skupić się tylko na jednym z nich, na najmłodszym, który właśnie w najbliższą niedzielę o godzinie 18.00 oficjalnie zainauguruje swoje występy. Premierowa sztuka ma tytuł „Kobieta na zamówienie”, a nowa scena nazywa się AVE TEATR.

Trochę historii...

Choć AVE TEATR jest nowym teatrem na rzeszowskiej mapie scen teatralnych, to założyciele teatru są Państwu doskonale znani. Zazwyczaj z serdecznym uśmiechem oglądacie ich spektakle i lubicie ich.

Pięć lat temu w głowie Beaty Zarembianki i Marioli Łabno-Flaumenhaft zrodziła się wspaniała idea, aby założyć stowarzyszenie, a potem powołać do życia rzeszowski Teatr Bo Tak. W tym roku obchodzi on jubileusz swojego istnienia. Te piękne, sympatyczne i bardzo kreatywne kobiety postanowiły wypełnić lukę, która wówczas była odczuwalna w Rzeszowie. Stworzyły teatr, który w swoim zamiarze miał bawić, odrywać nas od codzienności i wywoływać radość w sercu i na twarzy. Tak narodził się pierwszy w Rzeszowie teatr komediowy.

Jednak nic w życiu nie trwa wiecznie, a przynajmniej co jakiś czas się zmienia. Nie każdy lubi zmiany, ale artyści wręcz ich potrzebują. Poza tym w życiu zmiany są potrzebne, a czasem nawet konieczne. I tak oto jeden teatr się rozmnożył i teraz w Rzeszowie będziemy mieli dwie sceny komediowe. Teatr Bo Tak pod opieką Marioli Łabno-Flaumenhaft i właśnie AVE TEATR, który firmują swoimi nazwiskami Beata Zarembianka i Jarek Babula. A co to oznacza dla nas, widzów? Większy wybór, szerszy repertuar, bardziej różnorodne spektakle i przede wszystkim nowi aktorzy, którzy częściej gościć będą w Rzeszowie. A chodzi o twarze, które znamy doskonale chociażby z telewizyjnych czy kinowych produkcji.

Już w najbliższą niedzielę będziemy mogli inteligentnie się zrelaksować na pierwszej premierze nowego teatru AVE TEATR. „Kobieta na zamówienie” opowiada o prześmiesznych poszukiwaniach matrymonialnych dwóch przyjaciół, które kończą się jeszcze zabawniej. Rzeszowska publiczność będzie mogła zobaczyć w obsadzie spektaklu Beatę Zarembiankę, Darka Niebudka (którego już zdążyła poznać jako partnera scenicznego Zarembianki w spektaklu „Seks dla opornych”) oraz Jacka Kawalca (widzowie mogą pamiętać go z kultowego programu „Randka w ciemno”, a ostatnio z przezabawnego serialu „Ranczo”). Muzykę do spektaklu skomponował Jarek Babula, a całość wyreżyserował specjalista, można powiedzieć – mistrz komediowego gatunku Marcin Sławiński. Zapowiada się przezabawne 95 minut, zatem przybywajcie poznać nową scenę teatralną w Rzeszowie. Mieści się ona w nie tak dawno całkowicie odnowionym budynku Instytutu Muzyki przy ul. Dąbrowskiego.

Barbara Kędzierska

A Teraz przed Państwem AVE TEATR w przedpremierowej odsłonie, czyli Beata Zarembianka, Darek Niebudek, Jacek Kawalec i Jarek Babula. Dowiecie się między innymi w jakich okolicznościach narodziła się idea i nazwa nowego teatru AVE TEATRU.

TUTAJ możecie Państwo na bieżąco sprawdzać repertuar AVE TEATRU.

  

Redaktor naczelny: Barbara Kędzierska
Wydawca
"Siedem - Barbara Kędzierska"
PORTAL INFORMACJI I OPINII
redakcja@czytajrzeszow.pl
35-026 Rzeszów, ul. Reformacka 4