Promocja audiobooka „Babeliada”. Spotkanie z Krystyną Lenkowską

KATEGORIA: KULTURA / 18 października 2018

Krystyna Lenkowska
Fot. Janusz Płodzień

Tym razem Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie zaprasza na spotkanie z Krystyną Lenkowską, poświęcone promocji audiobooka pt. "Babeliada"

Wydarzenie odbędzie się w piątek, 19 października o godz. 17.00 w budynku głównym WiMBP w Rzeszowie przy ul. Sokoła 13. Spotkanie poprowadzi Paweł Szumiec, który jest reżyserem, teatrologiem i autorem tekstów, a oprawą muzyczną zajmie się Waldemar Lenkowski.

Wstęp na wydarzenie jest wolny. Podczas spotkania będzie można otrzymać egzemplarz audiobooka.

Audiobook z dźwiękową edycją powieści Krystyny Lenkowskiej „Babeliada” został wydany przez WiMBP w 2018 r. Książkę czyta sama autorka. Uzupełnieniem tekstu są utwory muzyczne w wykonaniu Bożeny Boba-Dygi, Pawła Czachura, Zbigniewa Działy i Andrzeja Zaryckiego.

W 2016 roku Stowarzyszenie Literacko-Artystyczne „Fraza” wydało drukiem tę wyjątkową powieść z wątkami regionalnymi, a jej ukazanie się wywołało wiele pochlebnych recenzji.

Audiobook „Babeliada” został nagrany w Pracowni Digitalizacji WiMBP w Rzeszowie. Na okładce audiobooka, przygotowanej przez Joannę Piller, wykorzystano grafikę Marka Pokrywki. Czas trwania nagrania to 4 godz. 56 min. Audiobook wydano w nakładzie 500 egzemplarzy i nie jest przeznaczony do sprzedaży. Jego egzemplarze trafią do większych bibliotek publicznych w Rzeszowie, gdzie zainteresowani czytelnicy będą mogli je wypożyczyć.

Informacje o autorce:

KRYSTYNA LENKOWSKA - poetka, anglistka, tłumaczka, autorka piosenek oraz kilkunastu książek poetyckich, prozatorskich i przekładowych. Jej wiersze w tłumaczeniu na języki obce ukazały się w wielu krajach. Członkini SPP. Mieszka w Rzeszowie.

Kamila Szeliga

Fot. Materiały prasowe

  

Redaktor naczelny: Barbara Kędzierska
Wydawca
"Siedem - Barbara Kędzierska"
PORTAL INFORMACJI I OPINII
redakcja@czytajrzeszow.pl
35-026 Rzeszów, ul. Reformacka 4