„Świat nierzeczywisty”. W czwartek spotkanie autorskie z Jakubem Ćwiekiem

KATEGORIA: KULTURA / 24 października 2018

Jakub Ćwiek
Fot. Wikipedia

Gościem kolejnego spotkania autorskiego organizowanego przez Wojewódzką i Miejską Bibliotekę Publiczną w Rzeszowie będzie Jakub Ćwiek. Spotkanie odbywa się w ramach cyklu „Nie-zwykłe spotkania” organizowanego w ramach projektu „Książka w roli głównej”. Wydarzenie pod hasłem „Świat nierzeczywisty” odbędzie się w czwartek, 25 października o godz. 18.00 w budynku WiMBP w Rzeszowie przy ul. Sokoła 13.

Wstęp wolny!

Jakub Ćwiek – pisarz, publicysta, miłośnik i znawca popkultury. Z wykształcenia kulturoznawca . Był dziesięciokrotnie nominowany do nagrody im. Janusza A. Zajdla, którą otrzymał w 2011 r. za opowiadanie „Bajka o trybach i powrotach”. Jego książka „Chłopcy 4. Największa z przygód” została nominowana w Plebiscycie Książka Roku 2015 lubimyczytać.pl w kategorii Fantastyka. Silnie związany z fandomem, bywalec konwentów. Charakterystyczną cechą twórczości Jakuba Ćwieka są liczne nawiązania do popkultury: książek, filmów, seriali, utworów muzycznych czy rozmaitych mitologii.

Do najważniejszych jego dzieł zalicza się powieści „Chłopcy”, „Kłamca”, „Krzyż Południa. Rozdroża”, a także opowiadania „Bóg marnotrawny”, „Cicha noc” i „Bajka o trybach i powrotach”. Łącznie bibliografia pisarza liczy już ponad 20 pozycji książkowych. Część z nich ukazała się również w formie audiobooka.

Red.

  

Redaktor naczelny: Barbara Kędzierska
Wydawca
"Siedem - Barbara Kędzierska"
PORTAL INFORMACJI I OPINII
redakcja@czytajrzeszow.pl
35-026 Rzeszów, ul. Reformacka 4