W niedzielę w filharmonii „Narodowe Śpiewanie w Rzeszowie”

KATEGORIA: KULTURA / 27 października 2018

Fot. Narodowe Forum Muzyki/Szymon Aleksandrowicz

„Narodowe Śpiewanie” to jesienny cykl koncertów chóralnych organizowany przez Narodowe Centrum Kultury we współpracy z Narodowym Forum Muzyki i lokalnymi filharmoniami. Ma on na celu zaangażowanie do wspólnego muzykowania lokalną publiczność. Koncerty odbędą się w 14 filharmoniach na terenie całej Polski. W projekcie bierze udział 154 chórów z całej Polski, a zaśpiewa w nich ponad 5000 dzieci i młodzieży.

Na trasie cyklu znalazł się także Rzeszów. Koncert „Narodowe Śpiewanie w Rzeszowie” odbędzie się już w niedzielę (28 października) o godz. 15.00 w Filharmonii Podkarpackiej.

- W koncercie w Rzeszowie weźmie udział aż 19 chórów, które zaprezentują repertuar składający się głównie z piosenek ludowych, rozrywkowych i regionalnych - zapowiada Monika Derenda z Narodowego Centrum Kultury, koordynatorka cyklu koncertów „Narodowe Śpiewanie”.

Program:

Hej, Orle Biały! - Ignacy Jan Paderewski

Maki - sł. Kornel Makuszyński, muz. Stanisław Niewiadomski, opr. Włodzimierz Korcz

Płynie Wisła, płynie - melodia ludowa

Pałacyk Michla - sł. Józef Szczepański „Ziutek”, muz. J Stiastny

Pierwsza kadrowa (Raduje się serce, raduje się dusza) - melodia ludowa

Wykonawcy: Chór I LO w Krośnie pod dyrekcją Krzysztofa Trybusa; Chór Dominanta III LO z Rzeszowa pod dyrekcją Wiesława Pyzi; Chór Pryma z ZSS z Rzeszowa pod dyrekcją Wiesława Pyzi; Sweet Voices Mini pod dyrekcją Justyny Szeli-Adamskiej; Chór Mały Cantus ze Stalowej Woli pod dyrekcją Katarzyny Pisery; Sweet Voices Joy pod dyrekcją Justyny Szeli-Adamskiej; Chór Puellarum Cantus ze Stalowej Woli pod dyrekcją Katarzyny Pisery; Chór Kameleon z Mielca pod dyrekcją Jolanty Dudzik; klasa taneczna ze Szkoły Podstawowej nr 1 z Mielca pod dyrekcją Jolanty Dudzik; Sweet Voices Fusion pod dyrekcją Justyny Szeli-Adamskiej; Chór Polonea ze Stępiny pod dyrekcją Janusza Strzępka; Chór Akordyka z Bud Głogowskich pod dyrekcją Elżbiety Kwolek; Chór z Gogołowa pod dyrekcją Janusza Strzępka; Chór Ton SP nr 5 w Rzeszowie pod dyrekcją Danuty Zielińskiej; Chór Kamerton z Haczowa pod dyrekcją Marty Soboty; Chór SP nr 31 w Rzeszowie pod dyrekcją Agaty Krechel-Kocój; Chór Triola z Przemyśla pod dyrekcją Joanny Cioch; Chór SP we Frysztaku pod dyrekcją Magdaleny Wiśniowskiej; Chór Chromatika ze Święcan pod dyrekcją Ewy Maciejczyk-Gąsior.

Red.

  

Redaktor naczelny: Barbara Kędzierska
Wydawca
"Siedem - Barbara Kędzierska"
PORTAL INFORMACJI I OPINII
redakcja@czytajrzeszow.pl
35-026 Rzeszów, ul. Reformacka 4