„Porozmawiajmy o emocjach”. Spotkanie z Elżbietą Zubrzycką

KATEGORIA: KULTURA / 29 października 2018

Budynek WiMBP przy ul. Sokoła
Fot. rzeszow.pl

Organizatorzy cyklicznych wydarzeń „Nie-zwykłe spotkania” przygotowali dla rzeszowskich sympatyków sztuki pisarskiej kolejny event. Przed nami spotkanie z Elżbietą Zubrzycką, która jest nie tylko autorką wielu książek, ale również psychologiem oraz założycielką Gdańskiego Wydawnictwa Psychologicznego, nakładem którego ukazało się już ponad 1000 tytułów, w tym około 60, które pomagają rodzicom i nauczycielom w wychowaniu, a dzieciom w pokonywaniu trudności w życiu codziennym. Spotkanie będzie pretekstem do dyskusji na trudne tematy, znamienne dla twórczości autorki.

Spotkanie odbędzie się we wtorek, 30 października o godz. 17.00, w budynku Wojewódzkiej Miejskiej Biblioteki Publicznej w Rzeszowie przy ul. Sokoła 13.

ELŻBIETA ZUBRZYCKA – Jest autorką książek dla dorosłych i 30 książek dla dzieci, z których sześć zostało lekturami szkolnymi: „O zajączku Filipie, który ze strachu dokonał wielkich czynów”, „Słup soli”, „Marudek i Pogodek”, „Powiedz komuś” , „Czy mogę pogłaskać psa?”, „Wielkie przygody małej kropelki wody”, „Marek – chłopiec, który miał marzenia”. W konkursie Ministerstwa Edukacji Narodowej w 2015 r. pięć jej książek zajęło wysokie pozycje w pierwszym tuzinie wśród 3777 zgłoszonych tytułów. Opracowała autorski Program „Bezpieczne dziecko”, mający chronić dzieci przed przemocą i wykorzystaniem seksualnym.

Wstęp na spotkanie jest wolny.

Wydarzenie organizowane jest w ramach projektu „Książka w roli głównej” dofinansowanego z programu „Partnerstwo dla książki” Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Kamila Szeliga

  

Redaktor naczelny: Barbara Kędzierska
Wydawca
"Siedem - Barbara Kędzierska"
PORTAL INFORMACJI I OPINII
redakcja@czytajrzeszow.pl
35-026 Rzeszów, ul. Reformacka 4