Bieg Niepodległości na stulecie niepodległości Polski. Była energia i wzruszenie

KATEGORIA: KULTURA / 11 listopada 2018

11 listopada 2018 r. (niedziela) , o godz. 11.11 wystartował 6. PKO Bieg Niepodległości w Rzeszowie. Uczestnicy tego wyjątkowego wydarzenia pokonali trasę na dystansie 10 kilometrów. W taki właśnie sposób ubrani na biało-czerwono biegacze uczcili setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Przed startem biegu wszyscy zgromadzeni odśpiewali hymn państwowy. W biegu uczestniczyła też biało-czerwona flaga o długości 25 metrów - trzymana przez biegaczy.

Zwycięzcą biegu został Ukrainiec Dmytro Didowodiuk, drugie miejsce zajął również reprezentant Ukrainy Rusłan Sauczuk. Trzeci był Robert Głowala z GKS Wilga Garwolin, a czwarty Patryk Marszałek z CWKS Resovia Rzeszów.

Pierwsza wśród kobiet była Wiktoria Zinenko z Ukrainy (miejsce 16), a druga Matylda Kowal z runRzeszów (miejsce 46).

Te wyjątkowe i niepowtarzalne momenty uwiecznił dla Państwa Paweł Bialic. Zapraszamy do fotorelacji.

Redaktor naczelny: Barbara Kędzierska