Kuba Blokesz zaśpiewa w niedzielę Osiecką. Wstęp wolny na koncert

KATEGORIA: KULTURA / 17 listopada 2018

Fot. Archiwum oficjalnej strony muzyka www.kubablokesz.pl

W najbliższą niedzielę, 18 listopada w Wypożyczalni Muzycznej przy ul. Żeromskiego 2, o godz. 17.00 odbędzie się kameralny koncert Kuby Blokesza. Wstęp na to wydarzenie jest wolny.

Muzyk jest wokalistą i gitarzystą, laureatem 17 edycji przeglądu „Pamiętajmy o Osieckiej”. Blokesz znany jest z zamiłowania do poezji, oprócz wspomnianej wygranej, jest także wielokrotnym laureatem kilkunastu innych festiwali muzycznych. Jego debiutancki album „Lwów. Szkice miejskie”, to program poetycki złożony z tekstów współczesnych poetów ukraińskich, przetłumaczonych premierowo na język polski przez Macieja Piotrowskiego.

Agnieszki Osieckiej myślę, że nie trzeba Państwu przedstawiać, a właściwie przypominać jej osoby. Poetka zmarła w 1997 roku, ale jej twórczość wciąż rozbudza nasze emocje, wzrusza, śmieszy i zmusza do refleksji. Ta błyskotliwa poetka, twórczyni wielu hitów scenicznych dla znakomitych artystów sceny muzycznej lat 70, 80 i 90 wciąż nie daje o sobie zapomnieć. I dobrze, bo do jej tekstów zawsze i z przyjemnością się wraca, a niektóre z nich są tak kultowe, że już po pierwszych tonach wiadomo kto napisał słowa do muzyki, i kto śpiewał piosenkę. Jej muzami i przyjaciółmi, dla których uwielbiała pisać byli między innymi: Maryla Rodowicz i Seweryn Krajewski, ale oczywiście lista piosenkarzy jest dłuższa. Dlatego nie dziwi fakt, że po jej dorobek artystyczny sięgają dziś współcześni, młodzi twórcy.

Tytuł niedzielnego koncertu Kuby Blokesza dla rzeszowskiej publiczności nosi nazwę „Kiedyś byłem stary”, jest to również tytuł jednej z piosenek napisanych przez Osiecką, którą wokalista zaśpiewa na swoim koncercie. Wydarzenie zostało zorganizowane w ramach projektu „W związku z literaturą. Inspiracje”.

Podczas niedzielnego koncertu Blokesz wykona utwory napisane przez Agnieszkę Osiecką, ale we własnych aranżacjach. Jego aksamitna barwa głosu w połączeniu z gitarą z pewnością umili każdemu słuchaczowi listopadowe popołudnie. Na koncercie usłyszycie Państwo m.in. takie utwory Osieckiej, jak: „Kochankowie z ulicy Kamiennej”, „Wariatka tańczy”, „Uciekaj moje serce”, czy „Zielono mi”.

Kam.

Materiał organizatora wydarzenia

  

Redaktor naczelny: Barbara Kędzierska
Wydawca
"Siedem - Barbara Kędzierska"
PORTAL INFORMACJI I OPINII
redakcja@czytajrzeszow.pl
35-026 Rzeszów, ul. Reformacka 4