W środę spotkanie autorskie z pisarką Barbarą Kosmowską

KATEGORIA: KULTURA / 21 listopada 2018

Barbara Kosmowska
Fot. Materiały prasowe

W środę odbędzie się kolejne spotkanie autorskie organizowane przez Wojewódzką i Miejską Bibliotekę Publiczną w Rzeszowie. Tym razem gościem rzeszowskiej publiczności będzie Barbara Kosmowska - pisarka książek dla dzieci, młodzieży oraz dla dorosłych.

Spotkanie organizowane w ramach projektu Dyskusyjne Kluby Książki odbędzie się 21 listopada o godz. 17.00 w Filii nr 5 WiMBP przy ul. Budziwojskiej 194.

Wstęp wolny!

Barbara Kosmowska - pisarka i poetka, absolwentka polonistyki. Debiutowała jako licealistka, w latach osiemdziesiątych zdobywała liczne nagrody w konkursach poetyckich. Jej pierwsza powieść - Głodna kotka - trafiła do księgarń w 2000 roku. Laureatka Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego „Dziennik Polskiej Bridget Jones” (książka „Teren prywatny”) i zwyciężczyni w ogólnopolskim konkursie na powieść dla dzieci i młodzieży pod hasłem „Uwierz w siłę wyobraźni” (książka „Buba”). Jest także autorką słuchowisk dla dzieci i młodzieży. Na Uniwersytecie Gdańskim obroniła rozprawę doktorską zatytułowaną „Pomiędzy dzieciństwem a dorosłością. O pisarstwie Z. Urbanowskiej”. Jest adiunktem w Zakładzie Historii Literatury Romantyzmu i Pozytywizmu na Wydziale Filologiczno-Historycznym w Akademii Pomorskiej w Słupsku.

Red.

Fot. Materiały prasowe

  

Redaktor naczelny: Barbara Kędzierska
Wydawca
"Siedem - Barbara Kędzierska"
PORTAL INFORMACJI I OPINII
redakcja@czytajrzeszow.pl
35-026 Rzeszów, ul. Reformacka 4