„Podkarpacka scena literacka”. Lenkowska, Fąfara i Tulik na Świątecznych Targach Książki

KATEGORIA: KULTURA / 22 listopada 2018

Fot. Materiały prasowe

W piątek (23 listopada) w Centrum Kulturalno-Handlowym Millenium Hall rozpoczęły się Świąteczne Targi Książki, które potrwają do soboty. Jest to świetna okazja nie tylko do zakupów w promocyjnych cenach, ale również do spotkania na żywo swoich ulubionych autorów.

Trzecia już edycja targów jest wielkim świętem dedykowanym czytelnikom i miłośnikom książki. Obecne są największe i najważniejsze polskie wydawnictwa, które przygotowały świąteczną ofertę książkową dla mieszkańców Podkarpacia. Program targów na plakacie poniżej.

Szczególnie polecamy Państwu wydarzenie „Podkarpacka scena literacka”, którego gośćmi będą twórcy z Podkarpacia: Krystyna Lenkowska, Jerzy Fąfara oraz Jan Tulik. Spotkanie odbędzie się w sobotę, 24 listopada o godzinie 12.00 w Millenium Hall (poziom 1, salonik literacki obok Sport’s BBQ).

Informacje o gościach spotkania „Podkarpacka scena literacka”:

Krystyna Lenkowska - wydała dwanaście tomów poezji (10 w Polsce, jeden w Ukrainie i jeden we Francji), jedną powieść i dwa audiobooki. W wydawnictwie Officyna ukazała się właśnie książka pt. „Jest pewien ukos światła” z jej przekładami Emily Dickinson. Wiersze, fragmenty prozy, tłumaczenia, eseje, noty i wywiady opublikowała w wielu pismach i antologiach w Polsce i nie tylko. Lenkowska jest członkiem Stowarzyszenia Pisarzy Polskich (SPP).

Jerzy Fąfara - to poeta, prozaik, scenarzysta. Jest autorem wielu słuchowisk: m. in. „Dzień w którym stanąć miała ziemia” „Rzeka” oraz „Brzytwy kata Sellingera”. Jego słuchowiska publikowane są na antenach radiowych w całym kraju i w programie I Polskiego Radia. Pracował w Krajowej Agencji Wydawniczej w Rzeszowie w latach 1982–1989, później zakłada prywatne wydawnictwo RAF w Rzeszowie, a od 2001, Podkarpacki Instytut Książki i Marketingu, któremu szefuje do dzisiaj.

Jan Tulik - to poeta, prozaik, dramatopisarz, eseista, publicysta, recenzent. Autor sześciu zbiorów wierszy, powieści: „Doświadczenie i Furta”, zbioru opowiadań „Gry nieużyteczne”, dramatu „Kontynenty”, a także monografii o wynalazcy Janie Szczepaniku. Pisał eseje, m.in. o Franciszku Piku-Mirandoli, recenzje, szkice, artykuły publicystyczne, słuchowiska radiowe (m.in. „Próba czytana”, o Leopoldzie Lisie-Kuli). Jego największą pasją jest poezja, publikował w czasopismach „Kultura”, „Poezja”, „Twórczość”, „Tygodnik Kulturalny”. Był również pierwszym redaktorem naczelnym krośnieńskiego czasopisma lokalnego, pt. „Nasz Głos”, gdzie do dziś pisuje artykuły. Za swoją twórczość literacką otrzymał wiele nagród.

Kam.

Program Świątecznych Targów Książki
Fot. Materiały organizatorów

  

Redaktor naczelny: Barbara Kędzierska
Wydawca
"Siedem - Barbara Kędzierska"
PORTAL INFORMACJI I OPINII
redakcja@czytajrzeszow.pl
35-026 Rzeszów, ul. Reformacka 4