Srokowski i Smarzowski w Rzeszowie. Wejściówki na spotkanie już rozdane!

KATEGORIA: KULTURA / 3 grudnia 2018

Stanisław Srokowski
Fot. YouTube

Zbliża się kolejne spotkanie zorganizowane w ramach projektu „W związku z literaturą. Inspiracje”. Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie zaprosiła w swoje progi wyjątkowych gości - Wojciecha Smarzowskiego, twórcę sławnego w ostatnim czasie filmu „Kler” i pisarza Stanisława Srokowskiego. W Rzeszowie pisarz i reżyser opowiedzą na temat adaptacji dzieła literackiego, którym była „Nienawiść” Srokowskiego i realizacji filmu „Wołyń”.

Wydarzenie odbędzie się 10 grudnia (poniedziałek), o godz. 18.00 w budynku WiMBP w Rzeszowie, przy ul. Sokoła 13.

Liczba miejsc jest ograniczona. Dlatego wstęp na spotkanie, chociaż jest bezpłatny, będzie odbywał się za okazaniem bezpłatnych wejściówek. Można je było odbierać w Informatorium (pok. nr 25), w godzinach pracy biblioteki.

WiMBP poinformował, że wejściówki na to wydarzenie zostały już niestety rozdane.

Wojciech Smarzowski jest czołowym reżyserem naszych czasów. W swoich filmach porusza sprawy trudne i ukazuje obrazy, które mocno zapisują się w pamięci widzów, nierzadko wywołując skrajne reakcje. W swoim dorobku ma takie filmy jak „Wesele”, „Dom zły”, „Róża”, „Drogówka”, „Wołyń”, „Kler”. Oprócz filmów fabularnych wyreżyserował część odcinków kilku seriali m.in. „Na Wspólnej" oraz „BrzydUla". Jest laureatem wielu prestiżowych nagród m. in. Złote Lwy czy Orły.

Stanisław Srokowski to prozaik, tłumacz, poeta i publicysta. Jest redaktorem naczelnym założonego przez siebie czasopisma „Nowe Twarze”, tworzonego przez dzieci i młodzież. Jest również autorem wielu tomików poezji, powieści, książek dla dzieci i młodzieży, licznych nowel i opowiadań, słuchowisk radiowych i felietonów. Na podstawie zbioru jego opowiadań „Nienawiść” powstał film „Wołyń” w reżyserii Wojciecha Smarzowskiego, który miał swoją premierę w 2016r. i był powodem wielu dyskusji.

Spotkanie będzie okazją do bliższego zapoznania się z dorobkiem twórców oraz do podjęcia dyskusji na temat problemów poruszanych w filmach Wojciecha Smarzowskiego i twórczości Stanisława Srokowskiego.

Kam.

Fot. Materiały prasowe

  

Redaktor naczelny: Barbara Kędzierska
Wydawca
"Siedem - Barbara Kędzierska"
PORTAL INFORMACJI I OPINII
redakcja@czytajrzeszow.pl
35-026 Rzeszów, ul. Reformacka 4