Sukces Amelii Borkowskiej z RDK na Międzynarodowym Festiwalu Piosenkarzy

KATEGORIA: KULTURA / 24 listopada 2021

Fot. RDK

Amelia Borkowska – reprezentantka Rzeszowskiego Domu Kultury, znana jako finalistka czwartej edycji telewizyjnego programu The Voice Kids, zdobyła II miejsce w kategorii wiekowej 9-12 lat w Międzynarodowym Festiwalu Piosenkarzy im. Henryka Morysa i Andrzeja Litwina.

Konkurs odbył się w dniach 20 – 21 listopada w Wojewódzkim Domu Kultury im. Józefa Piłsudskiego w Kielcach. Tegoroczny festiwal poprzedzony był eliminacjami online, natomiast etap drugi odbył się na scenie Wojewódzkiego Domu Kultury w Kielcach w sobotę, 20 listopada. Podczas niego jury w składzie: Małgorzata Główka (przewodnicząca jury, wokalistka, piosenkarka), Leszek Ślusarski (muzyk, dziennikarz muzyczny Polskiego Radia Kielce), Radosław Pach (muzyk, instruktor Studia Wokalnego WDK w Kielcach) oraz Bernadetta Kobyłecka (sekretarz, muzyk, instruktor ds. edukacji artystycznej WDK Kielce) wybrało siedemnastu wokalistów, którzy wystąpili podczas niedzielnego koncertu laureatów.

O laury Międzynarodowego Festiwalu Piosenkarzy im. Henryka Morysa i Andrzeja Litwina rywalizowała czołówka dziecięcych i młodzieżowych piosenkarzy z Polski i zagranicy. W gronie zakwalifikowanych finalistów znalazła się Amelia Borkowska, która zdołała wywalczyć II miejsce w kategorii wiekowej 9-12 lat.

Amelia Borkowska to wielokrotnie nagradzana młoda wokalistka z Rzeszowskiego Domu Kultury, która jest znana jako finalistka czwartej edycji telewizyjnego programu The Voice Kids. Na co dzień jest uczestniczką zajęć wokalnych Katarzyny Pasierb w Rzeszowskim Domu Kultury filia Wilkowyja oraz podopieczną studia Voice Balance prowadzonego przez Olgę Boczar.

Red.

  

Redaktor naczelny: Barbara Kędzierska
Wydawca
"Siedem - Barbara Kędzierska"
PORTAL INFORMACJI I OPINII
redakcja@czytajrzeszow.pl
35-026 Rzeszów, ul. Reformacka 4