„Maska IMPRO”, czyli improwizowany wieczór w piątek w Teatrze Maska

KATEGORIA: KULTURA / 6 stycznia 2022

Fot. Materiały Teatru Maska

To ma być niepowtarzalny – w dosłownym tego słowa znaczeniu – wieczór. Tak aktorzy Teatru Maska zachęcają do udziału w „Maska IMPRO”, czyli improwizacji scenicznej z udziałem publiczności w ramach Sceny dla Młodzieży i Dorosłych. Już w piątek, 7 stycznia.

Dziesiątka aktorów Teatru Maska rozpoczęła 2022 rok pracowicie i kreatywnie. 4 stycznia w „Masce” ruszyły warsztaty improwizacji scenicznej prowadzone przez mistrza improwizacji Przemysława Buksińskiego. Zajęcia pod intrygującą nazwą „Fast food Stanislavski” potrwają 3 dni i zakończą się w najbliższy piątek „egzaminem” przed publicznością.

- Będzie rozrywkowo, komediowo – i przed wszystkim podwójnie zaskakująco. Pierwsze zaskoczenie wynika z samej istoty improwizacji scenicznej, która wydarza się na scenie „tu i teraz” pod wpływem interakcji z publicznością i pomiędzy samymi aktorami. A drugie zaskoczenie, które Państwa i nas samych spotka, wynika z faktu, że w tej formie sztuki scenicznej, jaką jest improwizacja, będzie można zobaczyć aktorów Teatru Maska po raz absolutnie pierwszy! - zachęcają organizatorzy.

Wieczór „Maska IMPRO”, czyli pokaz powarsztatowy przeznaczony jest dla młodzieży (13+) i dorosłych. Cena biletów: 5 zł. Można je kupić TUTAJ. Zostały ostatnie wolne miejsca.

Kilka słów o prowadzącym warsztaty:

Przemysław Buksiński Fot. Materiały Teatru Maska

Przemysław Buksiński – aktor, nauczyciel akademicki (UMCS, Lublin), animator, trener technik teatralnych. Absolwent Animacji Kultury UMCS w Lublinie oraz Uniwersytetu Jagiellońskiego. Prowadzi zajęcia z warsztatów teatralnych na Wydziale Pedagogiki i Psychologii (AiMK) UMCS, warsztaty filmowe i teatralne na Wydziale Politologii UMCS w Lublinie oraz warsztaty improwizacji Teatralnej w Centrum Kultury w Lublinie. Jest prezesem Fundacji Poławiacze Pereł Improv Teatr oraz twórcą i moderatorem grupy o tej samej nazwie oraz grupy „No Potatoes”. Jest także założycielem i dyrektorem artystycznym EPIcentrum Technik Teatralnych w Akademickim Centrum Kultury UMCS „Chatka Żaka” (Eksperyment Play Improv). Swój warsztat doskonalił u wielu mistrzów aktorstwa i improwizacji w Polsce i za granicą. Od wielu lat zajmuje się technikami treningu aktorskiego oraz metodą improwizacji scenicznej, prowadząc warsztaty i szkolenia w kraju i za granicą (m.in. w Rumunii, Meksyku, krajach Ameryki Południowej).

Red.

  

Redaktor naczelny: Barbara Kędzierska
Wydawca
"Siedem - Barbara Kędzierska"
PORTAL INFORMACJI I OPINII
redakcja@czytajrzeszow.pl
35-026 Rzeszów, ul. Reformacka 4