Bajeczny początek ferii w sobotę w Rzeszowie. Zaprasza biblioteka

KATEGORIA: KULTURA / 8 lutego 2019

Fot. pixabay

W najbliższą sobotę, 9 lutego o godz. 10.00 w swoje progi zaprasza Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie. W jednej z jej filii - nr 10, mieszczącej się przy ul. Podchorążych 1 będzie miała miejsce baśniowa atrakcja.

W sobotnie przedpołudnie mogą Państwo wybrać się na bajkowe spotkanie poświęcone jednemu z najsłynniejszych twórców baśni - Hansowi Christianowi Andersenowi. Kto z nas nie pamięta choćby jednej baśni jego autorstwa? Zapewne czytali nam te baśnie nasi dziadkowie i rodzice, często też można było uczestniczyć w amatorskich spektaklach na deskach naszych szkolnych sal gimnastycznych, których tematem były właśnie baśnie Andersena. Wiele z tych baśni doczekało się także profesjonalnych przedstawień na scenach teatralnych całego świata, nie wspominając już o licznych ekranizacjach filmowych. I jak tu nie kochać Andersena za te wszystkie piękne historie, które nam zostawił. Warto do nich wracać, bo każdy z nas powinien od czasu do czasu pozwolić zabrać się w ten cudowny świat baśniowych opowieści.

Spotkanie w WiMBP odbędzie się pod hasłem: "Pociesz Brzydkie Kaczątko". W programie wydarzenia przewidziano m. in. głośne czytanie baśni, quizy i zabawy. To baśniowe spotkanie poprowadzi pedagog i animator kultury Maria Gulak.

Zapraszamy Państwa serdecznie do spędzenia tego czasu kreatywnie wraz ze swoimi pociechami i przyjaciółmi, bo przecież świat baśni nie ma wieku, a każdy z nas powinien co jakiś czas obudzić w sobie wewnętrzne dziecko ;)

Kam.

Plakat obrazujący wydarzenie w WiMBP w Rzeszowie.

  

Redaktor naczelny: Barbara Kędzierska
Wydawca
"Siedem - Barbara Kędzierska"
PORTAL INFORMACJI I OPINII
redakcja@czytajrzeszow.pl
35-026 Rzeszów, ul. Reformacka 4