W Rzeszowie powstaje oryginalny film. Niedługo będzie o nim głośno

KATEGORIA: KULTURA / 1 marca 2019

Twórcy filmu "Osobliwość" wraz z Kamilą Szeligą z CzytajRzeszów.pl - w obiektywie Pawła Bialica

Jak tylko dowiedzieliśmy się, że w Rzeszowie kręcony jest film, w którego powstanie pracę włożyli zarówno uznani aktorzy naszych teatrów jak i młodzi utalentowani twórcy z naszego miasta, z tym większą przyjemnością wybraliśmy się na plan zdjęciowy, żeby specjalnie dla Państwa dowiedzieć się czegoś więcej o tej produkcji.

Każdy z nas już u zarania swojego życia wyróżnia się jakąś indywidualną wartością i wyjątkowym talentem. Potem rodzą się w nas pierwsze potrzeby i ambicje, by zrobić z tych wyjątkowych cech użytek. W tym czasie warto by, najbliżsi okazali nam wsparcie w ulepszaniu swoich talentów i dążeniu do celów, jakie sobie stawiamy. Niestety, czasami to właśnie ci najbliżsi krytykują nasze ambicje i chęci realizowania się w życiu, „podcinając nam skrzydła” i zabijając kiełkujące talenty. Umiejętność zauważenia i zrozumienia tych subtelnych cech w młodym człowieku często przesądza o sukcesie lub porażce w dobrym poprowadzeniu własnego dziecka ku przyszłości. Bywa jednak i tak, że to młody człowiek niedoświadczony życiem nie umie dobrze poradzić sobie z życiowymi wyborami. Gdzie jest prawda? Jak w takich sytuacjach postąpić?

I właśnie twórcy filmu o intrygująco brzmiącym tytule „Osobliwość” sięgnęli po ten niełatwy temat dotyczący ludzkiej indywidualności, wybitnych zdolności i straconych szans na ich wykorzystanie. Temat jest niezwykle uniwersalny, bo przecież żadna szkoła nie uczy relacji rodzice-dzieci, a większości z nas przychodzi zderzyć się z tym problemem.

Reżyser filmu Szymon Grochal nie chce zdradzać treści scenariusza i krótko tylko wprowadza nas w akcję: - „Ta etiuda filmowa opowiada o dorastającym człowieku, któremu przyszło żyć w świecie pozbawionym sztuki i kreatywności, gdzie indywidualność jest niedozwolona, a nawet karana”.

Zdjęcia do filmu powstają w różnych miejscach Rzeszowa od paru tygodniu. My odwiedziliśmy twórców tej produkcji na planie zdjęciowym w czasie ostatnich dni ferii zimowych. W obsadzie zobaczymy m.in.: Kamila Dobrowolskieg – aktora Teatru Maska, Natalię Kozę – instruktora teatralnego (Teatr Maska), Piotra Nowaka oraz naszą redakcyjną koleżankę Kamilę Szeligę. W głównej roli wystąpi Jakub Adamski aktor rzeszowskiego Teatru Przedmieście oraz współzałożyciel zespołu „Reisha Trio”. Jakub na swoim koncie ma już wiele ról teatralnych i licznych występy na żywo przed publicznością, jednak rola w filmie jest dla niego debiutem.

Realizatorem tego projektu jest Rzeszowska Grupa Filmowa, a to głównie ludzie bardzo młodzi. Twórcy jednak zrobili na nas duże wrażenie, swoim profesjonalnym podejściem do trudnego tematu zarówno od strony merytorycznej jak i technicznej.

Film „Osobliwość” pokazany zostanie szerszej publiczności w kwietniu tego roku. Czy spodoba się widzom? Tego życzymy zarówno aktorom jaki i całej ekipie filmowej, tym bardziej, że to rzeszowianie, a za swoich zawsze warto trzymać kciuki.

Relację z planu filmu „Osobliwość” przygotowali dla Państwa Kamila Szeliga i Paweł Bialic.

Red.

Film „Osobliwość” jest realizowany przez Rzeszowską Grupę Filmową, składającą się głównie z licealistów oraz początkujący studencki – około 10 osób wchodzi w jej skład. RGF wspierana jest przez Podkarpacką Komisję Filmową, Wojewódzki Dom Kultury w Rzeszowie, Kino Zorza, Rada Młodzieży Rzeszowa, Estrada Rzeszowska, Inkubator Kultury oraz Magistrat Kawy.

  

Redaktor naczelny: Barbara Kędzierska
Wydawca
"Siedem - Barbara Kędzierska"
PORTAL INFORMACJI I OPINII
redakcja@czytajrzeszow.pl
35-026 Rzeszów, ul. Reformacka 4