Boguchwała artystyczna. W sobotę koncert – będzie „zegarmistrz światła”

KATEGORIA: KULTURA / 10 sierpnia 2019

Na zdjęciu Tadeusza Woźniaka.
Fot. Materiał organizatorów.

„A kiedy przyjdzie także po mnie, zegarmistrz światła purpurowy. By mi zabełtać błękit w głowie, to będę jasny i gotowy” – te kultowe wersy od lat śpiewa artysta, który będzie gościem sierpniowego koncertu w Boguchwale.

W sierpniu do podrzeszowskiej gminy Boguchwała, zjechali się artyści-malarze z różnych zakątków kraju i zagranicy by wziąć udział w XV Jubileuszowym Międzynarodowym Plenerze Malarskim. Wydarzenie to organizowane jest niezmiennie od wielu lat i gromadzi wielu sympatyków sztuki. Ta cykliczna impreza jest doskonałą okazją do konfrontacji doświadczeń i umiejętności pomiędzy ludźmi, których na co dzień dzielą granice oraz odmienne kultury. Tegoroczny plener będzie trwał od 4-18 sierpnia 2019 r., a zakończy go wernisaż prac, które przez 14 dni stworzą uczestnicy wydarzenia.

Oprócz atrakcji z dziedziny malarstwa, organizatorzy przewidzieli także koncert pt. „Zegarmistrz światła” w wykonaniu Tadeusza Woźniaka wraz z żoną Joanną Majchrzak-Woźniak, który odbędzie się w ramach „Wieczoru muzyki i plastyki” w Miejskim Ośrodku Kultury w Boguchwale 10 sierpnia (sobota) o godz. 19.00. Wstęp na wydarzenie jest wolny!

Tadeusz Woźniak ma w swoim dorobku muzykę do kilkuset piosenek, prawie 100 inscenizacji w teatrach dramatycznych, wielu przedstawień Teatru Telewizji, programów poetyckich i artystycznych oraz filmów dokumentalnych i animowanych. Piosenki z jego muzyką wykonywało wielu polskich artystów. Szczególnie znany jest z takich utworów jak: „Zegarmistrz światła”, „Hej Hanno”, czy „Smak i zapach pomarańczy”.

Kam.

  

Redaktor naczelny: Barbara Kędzierska
Wydawca
"Siedem - Barbara Kędzierska"
PORTAL INFORMACJI I OPINII
redakcja@czytajrzeszow.pl
35-026 Rzeszów, ul. Reformacka 4