Film „Jesteś Bogiem” w sobotę w plenerze. Będą leżaki i ładna pogoda

KATEGORIA: KULTURA / 10 sierpnia 2019

Fot. Kadr z filmu „Jesteś Bogiem”.

W najbliższą sobotę, 10 sierpnia odbędzie się czwarta projekcja w ramach tegorocznego Wakacyjnego Kina Plenerowego. O godz. 21.00 w Ogrodach Bernardyńskich będzie można oglądnąć film „Jesteś Bogiem” w reżyserii Leszka Dawida. Wstęp na seans jest wolny.

„Jesteś Bogiem” to film o legendarnej grupie Paktofonika , która na zawsze zmieniła oblicze polskiego hip-hopu. Za sprawą historii Piotra Łuszcza - Magika (Marcin Kowalczyk), Sebastiana Salberta - Rahima (Dawid Ogrodnik) i Wojciecha Alszera - Fokusa (Tomasz Schuchardt) rzesze wiernych fanów PFK, a także kinomani spragnieni prawdziwego obrazu Polski, mają okazję by prześledzić losy trzech kumpli z Mikołowa i Katowic, którzy dzięki oryginalnym utworom, takim jak słynny „Jestem Bogiem”, stali się głosem pokolenia młodych Polaków.

Wakacyjne Kino Plenerowe, to cykl seansów filmowych mających na celu kontynuację włączania wszystkich mieszkańców Podkarpacia we współtworzenie i świętowanie 100. jubileuszu obchodów odzyskania przez Polskę Niepodległości. Repertuar kina został przygotowany w oparciu o filmy najwyżej ocenione przez głosujących w zorganizowanym przez wojewodę podkarpackiego plebiscycie. Każdy z prezentowanych filmów nawiązuje do wydarzeń z przeszłości ważnych dla Polaków. Seanse pełnią rolę edukacji patriotyczno-historycznej, będącej ważnym składnikiem społecznej świadomości budującej polską tożsamość i wspólnotę narodową. To również wspaniała okazja do relaksu i spędzenia miło letniego wieczoru przed wielkim ekranem, zainstalowanym pod rozgwieżdżonym niebem.

Wakacyjne Kino Plenerowe poprowadzi Piotr Samolewicz. W ubiegłą sobotę można było zobaczyć film Jacka Bromskiego „U Pana Boga za Piecem”.

Program nadchodzących seansów:

KRET – reż. Rafael Lewandowski 17.08.2019 - sobota godz. 21.00

DZIEŃ KOBIET – reż. Maria Sadowska 24.08.2019 - sobota godz. 21.00

WENECJA – reż. Jan Jakub Kolski 31.08.2019 - sobota godz. 20.00

DYWIZJON 303. HISTORIA PRAWDZIWA – reż. Denis Delić 04.09.2019 - środa godz. 20.00

Głównym organizatorem jest wojewoda podkarpacki Ewa Leniart. Partnerzy projektu: Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Bernardyńskie Centrum Religijno-Kulturowe przy Klasztorze Ojców Bernardynów w Rzeszowie, Kuratorium Oświaty w Rzeszowie, Fundacja Dziesiąta Muza z Warszawy, Kino Zorza.

Kom.

  

Redaktor naczelny: Barbara Kędzierska
Wydawca
"Siedem - Barbara Kędzierska"
PORTAL INFORMACJI I OPINII
redakcja@czytajrzeszow.pl
35-026 Rzeszów, ul. Reformacka 4