Czwartek z jednym nowym zakażeniem na Podkarpaciu. Trzy osoby wyzdrowiały

KATEGORIA: ZDROWIE / 21 maja 2020

Fot. Pixabay.com

Po kilku dniach bez nowych zakażeń, w czwartek, 21 maja mamy kolejny pojedynczy przypadek infekcji koronawirusem na Podkarpaciu.

W skali Polski Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 405 potwierdzonych nowych zakażeniach i śmierci 10 osób. Liczba odnotowanych przypadków zakażeń przekroczyła 20 tysięcy.

Nowy potwierdzony przypadek koronawirusa w naszym regionie to kobieta w sile wieku z powiatu krośnieńskiego. To 375 przypadek zakażenia na Podkarpaciu.

Są też kolejne 3 osoby, które wyzdrowiały. To dwóch mężczyzn i kobieta z powiatu tarnobrzeskiego. Łączna liczba ozdrowieńców w województwie podkarpackim wynosi już 316.

Obecnie na terenie województwa podkarpackiego pod nadzorem pozostaje 17 osób, 2446 poddane jest kwarantannie, a w izolacji domowej przebywa 8 osób. Aktualnie z potwierdzonym COVID-19 hospitalizowanych jest 16 osób. Zmarło 34 osoby.

W laboratorium Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej przebadano dotąd 15 843 próbki. Dodatkowo inne komercyjne laboratoria (COVID-19 z listy Ministerstwa Zdrowia) przebadały 2 967 próbek pobranych od mieszkańców województwa podkarpackiego.

Fot. WSSE w Rzeszowie

Fot. WSSE w Rzeszowie

Do tej pory w Polsce stwierdzono infekcję koronawirusem u 20 143 osób, spośród których 972 osoby zmarły.

Red.

#ZachowajmyBezpiecznyDystans podczas spotkań z ludźmi

#dbajozdrowieinnych, tych którzy muszą pracować

#BadzmyRazemNaOdleglosc

  

Redaktor naczelny: Barbara Kędzierska
Wydawca
"Siedem - Barbara Kędzierska"
PORTAL INFORMACJI I OPINII
redakcja@czytajrzeszow.pl
35-026 Rzeszów, ul. Reformacka 4